Від шедеврів архітектури і живопису до шедеврів природи

Екскурсія знайомить з історико-культурною спадщиною Харківщини, окрасою якої є маєток «Наталіївка» відомого цукрозаводчика Івана Харитоненка, Пархомівський художній музей ім. П.Ф.Луньова і Краснокутський дендропарк.

Наталіївка вражає Спасо-Преображенським храмом, який був побудований відомим архітектором Олексієм Щусєвимдля вінчанняНаталіїХаритоненко
і князя Михайла Горчакова. Оглядається інтер’єрне та екстер’єрне оздоблення, включаючи різьблені фронтони та розетки з ликами святих, велике розп’яття (витвір відомого скульптора Сергія Коньонкова) і тисячолітній хрест, що вмурований в одну зі стін храму.

«Сільським Ермітажем» на Харківщині називають Пархомівський художній музей, адже тут зібрано понад 6 тис. експонатів:

картини Шишкіна, Левітана, Рєпіна, Васнєцова, Кандинського, Реріха, Малевича, Пікассо, рідкісні ікони, предмети побуту, книги та колекцію порцеляни.

Шедевром садово-паркового мистецтва є Краснокутський дендропарк. Його заснував наприкінці XVIII століття відомий ботанік І.Н. Каразін. Але дивує дендропарк своїх відвідувачів не лише деревами, що «пам’ятають» руки Каразіна, а й такими екзотами як Гінкго Білоба, кавове та коркове дерево.

В оточенні величних дерев також можна усамітнитися на «Острові закоханих» або заглянути до однієї з печер козачого Петропавлівського монастиря, що колись існував у цих місцях.

Об’єкти показу: Спасо-Преображенський храм; водонапірна вежа; будинок керуючого; Пархомівський художній музей ім. П.Ф. Луньова; Свято-Покровська церква; будинок Малевича; Краснокутський дендропарк.

Тривалість маршруту: 8-9 годин