Солодка історія «Білого лебедя»

Маршрут знайомить туристів із Шарівським палацово-парковим комплексом «Садиба»– одним з найбільш дивовижних куточків Східної України. Розквіт цього архітектурного маєтку пов’язаний з ім’ям його останніх власників – цукрозаводчиків Леопольда і Юлія Кенігів. Життю і стрімкому комерційному успіху останніх і присвячено відвідування селища Гути, де й донині працює один з цукрових заводів, що колись належав їх сім’ї. У Шарівському палацово-парковому комплексі туристами відвідується величний палац, збудований в неоготичному стилі. За красу архітектурних форм сучасники називають його не інакше як «Білий лебідь». Нині збереглась лише частина його інтер’єрів, серед яких: кахельні каміни, бронзова люстра, дубові сходи та дубовий кабінет господаря. Туристам пропонують здійснитипрогулянку парковою зоною та оглянути терасований сад, ставки, алеї вертикальних лип та вцілілі господарські будівлі – фазанник, будиночки варти і садівника, оранжереї.
Всі споруди задумані у єдиному архітектурному стилі, що дарує відчуття атмосфери готичності.
У Гутах також оглядаються залізнична станція, будівлі школи і пошти, службових будинків для робітників та інженерно-технічного персоналу, які було збудовано Кенігами для потреб заводу та селища. З технологією виробництва цукру пропонується ознайомитись у місцевому музеї Гутянського цукрового заводу. А в сезон цукроваріння – можлива й екскурсія власне на сам завод.

Об’єкти показу: Шарівський палацово-парковий комплекс «Садиба»; музей історії Первухинського цукрового заводу та с. Гути; залізничний вокзал с. Гути; водонапірна вежа у с. Гути; Троїцький храм; будівля «Веберівської дослідної станції»; Первухинський цукровий завод (в сезон цукроваріння).

Тривалість маршруту: 7-8 годин