Мандрівка за щастям із Григорієм Сковородою
Маршрут об’єднує місця, що тісно пов’язані з Харківським періодом життя і творчості видатного українського філософа Г. С. Сковороди. У Харкові туристам пропонується відвідати Покровський монастир, на території якого знаходився Харківський духовний колегіум, де певний час викладав Григорій Савич. А у селі Сковородинівка, що на Золочівщині, у маєтку поміщика Андрія Ковалівського філософ і поет Сковорода провів останні дні свого життя. Саме тут, у нині діючому Національному літературно-меморіальному музеї Г. С. Сковороди, розповідають про життя, філософську, поетичну, художню та музичну спадщину мислителя. Серед експонатів музею – книги, картини, особисті речі, предмети побуту, що барвисто відтворюють дух епохи бароко, яка подарувала світу генія української філософської думки.
У парковій зоні туристів вабить улюблене місце філософських роздумів Сковороди - 700-літній дуб.
На «Пейзажній алеї» встановлено роботи учасників Міжнародного симпозіуму скульпторів, витвори яких є авторським переосмисленням Сковородинівської філософії.
На шляху з Харкова до Сковородинівки зазвичай відвідують Онуфріївське джерело колишнього Курязького монастиря і Миколаївський храм у селищі Вільшани – найдавніший дерев’яний на Харківщині.
Об’єкти показу: Онуфріївське джерело; Миколаївський храм; Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди; паркова зона із пейзажною алеєю; Сковородинівський дуб-велетень; пам’ятник філософу Г.С. Сковороді.
Тривалість маршруту: 7-8 годин.