"Амур і Психея проїздом у Чугуєві"

"Амур і Психея проїздом у Чугуєві". На цей пост мене надихнула Олена Маршала своєю участю у Челлендж # Яекскурсовод # ХарківщинаТуристична.

Амуром і Психея поет Гаврило Державін називав спадкоємця престолу цесаревича Олександра Павловича і його дружину Єлизавету Олексіївну. Молодому чоловікові було 16 років, дружині ледве виповнилося 14.

Єлизавета була красива, романтична і дуже ніжна. Олександр Павлович був пристрасно захоплений своєю юною дружиною, а двір зворушувався, дивлячись на цю красиву пару і їх найніжніші стосунки. Але любов, як це на жаль  буває, досить швидко закінчилася. Вся країна протягом десятиліть буде пильно спостерігати за бурхливим сімейним життям цієї пари. У ній буде все: любов, зради, позашлюбні діти і їх передчасні смерті і навіть підозри в вбивстві. На схилі років, після всіх втрат і нерозуміння, подружжя примирилося. І це було недовго, але,  мабуть,  найкращий час в їхньому житті. Оточення дивувалося близькості і теплоті відносин подружжя. Єлизавета залишалася з чоловіком до самого кінця: до його загадкової смерті у Таганрозі в 1825 році. Вона сама закрила йому очі після молитви над тілом. Пережила вона його лише на пів року.

Ту пам'ятну поїздку в Таганрог Государ організовував особисто для своєї дружини. Через погіршення стану здоров'я була потрібна зміна клімату. Олександр Павлович заздалегідь проїхав по маршруту,  перевіряючи чи все готово для зустрічі з  імператрицею. Однією з зупинок на шляху до Таганрога і стало місто Чугуїв. Подружжя зупинилося в Царському шляховому палаці. Це якщо зовсім коротко. А якщо докладніше, то необхідно приїхати до Чугуєва і побувати на екскурсії в Царському шляховому палаці.

Кидаю виклик Valeri Zavgorodny