Великоднє вітання ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму».

Друзі, вітаємо вас з Великоднем!

Нехай сьогоднішній день наповнить душу теплом і миром! Нехай надія на майбутнє живе у серці, і любов нехай зігріває вас і ваших близьких у важку хвилину!

На зміну темній ночі завжди приходить день. Віримо, що таких світлих і позитивних моментів, як на фото попередніх років, в нас з вами попереду буде ще багацько!

З нагоди свята зібрали для вас цікаві новини про нашу писанку.

  • Українська писанка є одним із кандидатів до переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.  Українська писанка вже є у переліку національної нематеріальної культурної спадщини, а невдовзі, сподіваємся, писанку визнають світовою спадщиною ЮНЕСКО. Це забезпечить її захист на міжнародному рівні. 
  • Днями відбувся Фестиваль української писанки, під час якого встановлено рекорд з наймасовішого розпису писанок майстрами з різних куточків України. Адже традиція живе, допоки її практикують, захищають та передають наступним поколінням.
  • Напередодні Великодніх свят стало відомо, що Інститут естонської мови (ІЕМ) додав до лексикону ще одне слово – „põssanka“ (писанка). Спочатку естонці для означення цього терміну вживали дослівний переклад естонською «kirjutatud muna“, що дослівно означає «писане яйце». Однак це словосполучення не дуже прижилося у використанні. Тому в ІЕМ було вирішено додати до естонського словника українське слово. Чому виникла потреба вживати слово «писанка»? Відповідь проста: мистецтво розписування писанок на естонських теренах дуже поширене і зацікавлення ним з боку естонців лише зростає. Осередком писанкарства в Естонії є талліннський Центр української культури Ukraina Kultuurikeskus, де зберігається велика колекція писанок і впродовж багатьох років проводяться майстер-класи для всіх бажаючих. Однак українські товариства все більше займаються цим і в інших естонських містах. Талліннський Центр української культури був одним з ініціатором внесення писанкарства до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО; до цього процесу були залучені Міністерство культури Естонії та українські структури.