Укрпошта вводить в обіг поштовий блок "До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди. Сад божественних пісень"

З 22 вересня Укрпошта вводить в обіг поштовий блок "До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди. Сад божественних пісень".

Григорій Сковорода – потужний мислитель, цікавий письменник, неординарна особистість, якою б пишалася кожна європейська культура. Народився у смт Чорнухи (Полтавська обл.). Навчався у Києво-Могилянській академії. Віддавав перевагу особистій духовній свободі – вів аскетичний спосіб життя та багато часу проводив у мандрах. Серед творчої спадщини Григорія Сковороди: філософські твори, збірки пісень та байок («Сад божественних пісень», «Байки Харківські»). Велику популярність здобули вислови Сковороди, присвячені головним чином етиці: «Любов виникає з любові…», «Роби те, до чого народжений…», «…турбота – рух душі, а життя – це рух» тощо. З них складено чимало збірок афоризмів.

Авторський вислів – «Світ ловив мене, але не спіймав» – став сьогодні особливо актуальним, позаяк філософа «не зловили» й російські агресори. 6 травня 2022 р. російські військові поцілили ракетою в будівлю Національного літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди у с. Сковородинівка (Харківська обл.), де останні роки жив і творив мислитель. І хоча будівля була сильно пошкоджена – вигоріла всередині – автентичні предмети музейного фонду, пов’язані з життям та творчістю Григорія Сковороди, збережені. Вціліла і статуя філософа

Поштовий блок, присвячений 300-річчю від дня народження Григорія Сковороди, – благодійний випуск Укрпошти. Зібрані в такий спосіб доброчинні внески будуть спрямовані Укрпоштою на відбудову літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди.

Дизайн блоку, КПД та штемпеля Сергія Харука та Олександра Харука.

Варто зазначити, що на багатьох офіційних українських платформах з продажу марок зазначається, що поштовйи блок "До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди. Сад божественних пісень" вже розкуплено за декілька годин.

За матеріалом УКРОПОШТА