Учасники проєкту «#НаКрокПопереду» продовжують вивчати історію курорту Бермінводи.

Пані «Гуровша»: хто вона й що зробила особливого задля успішного розвитку санаторію?

1882 року цією місцевістю заволоділа родина поміщика Гурова, про дружину якого казали, що вона має неабиякий комерційний хист. Саме цю жінку місцеві й прозвали Гуровшою. Й саме вона зуміла лише за декілька років покращити популярність курорту й зробити його досить відомим.

Серед запропонованих нею новацій - ?? підігрів води для прийому лікувальних ванн (до цього відпочивальники приймали холодні ванни, адже такою була звична практика майже на всіх курортах), ?? організувала кумисолікування та розлив води у пляшки, ?? також запросила на курорт відомих лікарів - Павла Павловича Бобіна й Миколу Петровича Тринклера.

Завдяки таким крокам кількість відпочивальників збільшилась у 3?? рази. Напередодні жовтневого перевороту курорт приймав вже до 100 осіб за сезон. До речі, у Моршині того часу лікувалося лише 39 хворих.

Ось ми й перегорнули ще одну сторінку нашої цікавої історії про дочірнє підприємство «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «УКРПРОФОЗДОРОВНИЦЯ». А далі від Харківщина туристична буде продовження історії.

Всі дописи публікуються із певним вимушеним запізненням, зважаючи на реалії воєнного сьогодення.