У Харківській області було видно північне сяйво (фото).

У ніч із 5 на 6 листопада 2023 року в Харківській області спостерігалося яскраве північне сяйво - Аврора. 

Його бачили в багатьох регіонах України та багатьох країнах Північної півкулі Землі.

Харківський астроном Володимир Кажанов повідомив, що для України це рідкісне явище. За його інформацією, сталася потужна геомагнітна буря після викиду корональної маси на Сонці (це викид великої плазмової хмари із сонячної корони - зовнішньої атмосфери Сонця).

Астроном сказав, що це явище може повторюватися в майбутньому. Але спрогнозувати точний час і дату цього складно.

На фото - зафікосоване сяйво у Харківській області, зокрема, Лозовій, Печенігах, Мерефі, Коломаку.

Північне сяйво в Харківській області цього року вже спостерігали в ніч на 25 вересня. Воно також виникло внаслідок сильної геомагнітної бурі.

Північне, або полярне сяйво (Aurora Borealis) - це атмосферне оптичне явище. Світіння верхніх шарів атмосфери виникає внаслідок взаємодії магнітосфери планети із зарядженими частинками сонячного вітру. Найчастіше сяйво спостерігається в північних широтах, ближче до північного полюса. На широтах Харківської області це явище вкрай рідкісне. 

У скандинавській міфології стверджувалося, що аврора була пов'язана з великими подіями й успіхом у битвах. Згідно з іншими забобонами вважається, що яскраве північне сяйво може віщувати лиха, війни або нещастя. 

Існує також південне сяйво (Aurora Australis) у південних широтах, але воно менш відоме. Подібні явища існують і на інших планетах Сонячної системи - Марсі, Венері, Сатурні, Урані, Нептуні.

23 вересня 2023 року харків'яни спостерігали ще одне надзвичайне природне явище - "помилкове сонце". Але це явище для харківських широт не таке рідкісне, як північне сяйво. Його спостерігали неодноразово.

Фото: Володимир Кажанов, соцмережі
Джерело інформації: "Status quo"