На Харківщині відбувся семінар «Безбар’єрний доступ до культури і туризму як запорука повоєнного відновлення громад».
Стосується кожного! Так можна сказати про тему семінару «Безбар’єрний доступ до культури і туризму як запорука повоєнного відновлення громад». Захід відбувся 1 лютого за ініціативи Департаменту культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації і ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» та зібрав понад 100 учасників, які представляли заклади культури, освіти, громадські організації та активістів.
Головний меседж − об'єднати представників громадянського суспільства, експертів та фахівців заради створення умов для комфортного життя всіх членів суспільства. Бо культура, дозвілля і туризм є одними з найважливіших форм соціальної реабілітації і соціальної адаптації людини до умов зовнішнього середовища, ефективний метод реабілітації і суспільної інтеграції.
На семінарі розглядалися вкрай важливі питання: нові стандарти ДСТУ − ISO, загальні вимоги щодо доступності, розробка доступних послуг та підвищення компетенцій професійного середовища в межах роботи з інклюзивними аудиторіями. Цю місію на себе взяв спікер Іван Ліптуга, директор Департаменту культури, міжнародного співробітництва і євроінтеграції Одеської міської ради, Президент Громадської спілки «Національна туристична організація України»
Розглянули кращі безбар'єрні практики на прикладі закладів культури Львівської області. Досвідом ділився Андрій Мацелюх, директор Львівської асоціації розвитку туризму.
Власним поглядом на проблеми осіб з інвалідністю та досвідом їх вирішення поділився Ярослав Грибальський, координатор програми «Безбар’єрна Україна» Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України».
Проблемам безбар'єрності публічних просторів і досвідом їх подолання були присвячені виступи Ольги Сошнікової, директорки ОКЗ «Харківський історичний музей ім. М. Ф. Сумцова», та Наталії Шостко, директорки ОКЗ «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека».
З-за кордону учасників заходу вітала Марія Ясеновська, Президент Харківської обласної фундації «Громадська Альтернатива», організатор фестивалю соціальних ініціатив «ІнклюзіON».
Свій власний кейс напрацювань у сфері інклюзивного туризму має ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму». Учасникам семінару його представила Ірина Кондакова, начальник відділу ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму».
Тож програма була дуже насиченою, але корисною, змістовною і відбулася у по-справжньому дружній атмосфері та конструктивному форматі. Дякуємо усім за співпрацю! Далі обов'язково буде, бо Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні вимагає наших спільних дій!
Відеозапис заходу буде опубліковано у телеграм-каналі «Харківщина туристична» за посиланням, тож не забудьте підписатися.