Місце пам'яті: у Харкові мати загиблого військового відкрила кав’ярню на честь сина.

Харків’янка Олена Авілова відкрила кав'ярню з позивним загиблого сина — заклад назвала "Паломник". Її син Андрій в перші дні повномасштабного вторгнення пішов на фронт і загинув під час вересневого контрнаступу на Харківщині. Олена говорить, син мріяв про власну кав’ярню, тому вирішила її відкрити у пам’ять про Андрія. В меню — улюблені напої сина.

На стіні кав'ярні Олена Авілова розвісила фотографії загиблих бійців спецпідрозділу Kraken. Серед світлин — фото її 26-річного сина Андрія.

"Я вирішила відкрити місце пам'яті. Не тільки мого сина, але і його побратимів, які загинули за нашу державу", — розповідає жінка.

Олена згадує: до повномасштабної війни син працював барменом. Після вторгнення російських військ хлопець вирішив піти на фронт.

До цього у 2014 році Андрій був добровольцем та брав участь у боях на Донеччині, каже мати.

"Коли йому виповнилось 18 років, він сказав: "Мамо, що я буду казати своїм онукам? Що я не зупинив ворога?" Це в 18 років, а у 26 — це вже чоловік", — ділиться спогадами мати загиблого бійця.

Спочатку у спецпідрозділі Kraken Андрій був водієм, згодом його перевели до штурмової роти, говорить Олена.

Каже, син загинув у Балаклії 7 вересня.

Згодом Олена вирішила втілити його мрію — в меню додала улюблені напої сина.

"Каву він полюбляв і дуже гірку, і дуже солодку. Вирішила зробити мікс між цими видами кави. Напій назвали "Паломник", — каже Олена.

До закладу тепер приходять побратими Андрія, говорить Олена — розглядають фотографії та згадують загиблих.

"Спочатку питали у мене, коли відкриюсь. Я попросила надіслати мені фотокартки захисників, які загинули. Щоб пам’ятати, що це за місце, хлопці вирішили привезти трофеї — ящики з-під снарядів", — розповідає власниця кафе.

 

 

Джерело інформації: "СУСПІЛЬНЕ НОВИНИ. ХАРКІВ"
Ольга Ульянова, Олена Клименко