13 листопада в Україні відзначають День виноградарів та виноробів.

13 листопада в Україні відзначають День виноградарів та виноробів. Це свято було запроваджено з метою відзначення тяжкої праці людей, які задіяні у цій сфері. Тож з нагоди такого цікавого свята – декілька цікавих фактів з історії Харківського виноробства.

  • На Слобожанщині першими вирощувати виноград стали мешканці Чугуєва. Перша виноградна лоза опустилася у тутешню землю 1665 року.
  • Першими виноградарями були ченці із київського монастиря святого Миколи Пустинського. Вони привезли з собою і перші лози. Тільки у перший сезон було висаджено 2300 кущів. До 1678 року в Чугуєві було вже три виноградні сади загальною площею понад 5 гектарів. Загалом, промислове вирощування винограду в Чугуєві тривало десь півстоліття, аж до початку XVIII ст. Потім межі держави розсунулися на південь, з'явилися більш сприятливі місця для виноградарства. А у Чугуєві виноград продовжили вирощувати, як-то кажуть, «для себе».
  • Перші звістки про виноробство у Чугуєві датуються 1672 роком.
  • В Чугуєві практично щороку відбувався фестиваль виноградарства «Слобожанське гроно», який об’єднував виноградарів всієї Харківської області. На фестивалі можна було продегустувати продукцію й долучитися до процесу виготовлення вина, вичавлюючи виноградний сік з грон босими ногами.
  • Сучасні вина Чугуївщини – «De Laransa» – це молодий український бренд у сфері виноробства, який спеціалізується на створенні натуральних вин за особливою технологією. В асортименті сухі натуральні вина, що виготовлені на власному виробництві з кращого винограду – Мерло, Каберне, Сапераві, Бастардо. Вино виготовляється з добірного винограду сертифікованої лози, без застосування додаткового сульфікування та без жорсткої фільтрації. Ну, як тут не промовити «Знай наших» й не привітати всіх виноградарів, виноробів та садівників.

Ну й наостанок інсайд від Харківщини туристичної: напередодні війни Чугуївська міська територіальна громада почала працювати над створенням нового гастрономічного маршруту України – «Дороги вина та смаку Слобожанщини», який має на меті розбудувати смачний маршрут, до якого входять місцеві гастрономічні бренди, включаючи й виноробні, фестивальні локації та ще один цікавий туристичний об’єкт «Місто майстрів». Реалізація задуму мала відбуватися за участю національних експертів проєкту Європейського Союзу «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні». На жаль, на багатьох локаціях цього маршруту є прильоти та суттєві руйнації.

Але віримо у розбудову й нашу перемогу!  І одразу до роботи!

#ХарківщинаТуристична
#війна
#гастрономія
#ДорогаВинаТаСмакуСлобожанщини