Знімали у Харкові: у мережі з'явився трейлер фільму "Дау".

У мережі з'явився трейлер до багатосерійного фільму Іллі Хржановського "Дау". Це біографічна драма про життя радянського фізика, лауреата Нобелівської, Ленінської та трьох Сталінських премій Льва Ландау. Всього було знято 13 фільмів і ряд серіалів загальною тривалістю 700 годин. Режисер працював над проєктом більше 13 років.

Знімали фільм у Харкові, Санкт-Петербурзі, Баку, Москві, Лондоні, Копенгагені. Тільки зйомки в Харкові тривали близько 3-х років (випуски 2008 - 2011 роки).

У 7-хвилинному ролику з усіма подробицями показано життя вченого і оточуючих його людей в умовах тоталітарного режиму СРСР. Сценарій фільму заснований на мемуарах дружини Льва Ландау Конкордії Терентівни Дробанцевої "Академик Ландау: Как мы жили" 1999 року, а також факти, що були отримані Хржановським в результаті роботи з архівними документами.

Сам режисер називає картину арт-проектом з елементами реаліті-шоу: під час зйомок, які проходили в Харкові, близько 300 акторів "проживали" в дійсності всі сцени, включаючи картини насильства і сексу, повідомляє Buro247. Спеціально для проєкту на знімальному майданчику збудували павільйон, де спробували максимально відтворити радянські умови життя.

Світова прем'єра проекту "Дау" пройшла з 25 січня по 17 лютого в Парижі. Проєкт представляли частинами, найдовша з яких була розрахована на дев'ять годин. Паралельно з показом в Центрі Помпіду було виставлено близько 20 творів радянського авангарду, а також проходили семінари, концерти, перформанси та інсталяції.

Коли фільм можна буде відкрити повністю на великому екрані, поки достеменно не відомо.

Джерело інформації: Харьков VGORODE.UA