У Харкові відкрився музей астрономії імені академіка Барабашова.

На церемонію відкриття музею прибули іноземні гості.

При НДІ астрономії Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна після реконструкції відкрили музей астрономії ім. Миколи Барабашова.

У церемонії відкриття взяли участь ректор університету Віль Бакіров, директор НДІ астрономії Вадим Кайдаш, віце-президент Національної академії наук України академік Анатолій Загородній, професор астрономії університету ім. Федеріко II (Неаполь, Італія) Массімо Капаччіолі, науковий співробітник дослідницької лабораторії Армії США Гордій Вайдін, заступник міністра освіти і науки України Єгор Стадний.

Історія астрономічних досліджень в університеті налічує більше двох сотень років.

"І ми її сьогодні представляємо в цьому прекрасному музеї, який ми назвали ім'ям видатного, всесвітньо відомого астронома Миколи Павловича Барабашова. По-перше, щоб віддати данину поваги цій людині, яка багато років пропрацював в університеті, і, по-друге - я тут жартую - щоб деякі харків'яни знали, що Барабашов не тільки займався ринком на Салтівці, а й ще пов'язаний з астрономією (сміх в залі)", - заявив ректор Віль Бакіров.

У музеї зберігаються прилади, які були створені ще в XIX столітті. Зокрема, колекція старовинних астрономічних і геодезичних інструментів різних галузей астрономії, фізики, геодезії, сейсмології. Найстаріший експонат музею - повторювальне коло Борда, яке було створено в 1811 році і є універсальним кутомірним інструментом для геодезичних спостережень.

Джерело інформації: "KharkivToday"