Про виставки, з якими можуть познайомитися харків'яни та гості нашого міста в галереї «Мистецтво Слобожанщини»

Перші місяці 2020 року будуть насичені культурними подіями. Куратор галереї» Мистецтво Слобожанщини «Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва Віра Лагутіна розповіла про виставки, з якими можуть познайомитися харків'яни та гості нашого міста в галереї» Мистецтво Слобожанщини".

- Скільки виставкових проектів ви покажете в січні?

- У великому залі 17 січня у нас відкрилася персональна виставка живопису та графіки Тетяни Красовської «...щиро...», яка триватиме до 1 лютого. У маленькому ж залі до 1 лютого у нас експонується виставка харківського фотографа Валентини Білоусової «Натюрморт. Класики жанру та інше"»

- Розкажіть про них.

- Якщо говорити про персональну виставку живопису і графіки Тетяни Красовської «... щиро ...», то на ній будуть мальовничі (масло) і графічні (змішана техніка) роботи автора в жанрі пейзаж, морський пейзаж, міський пейзаж, портрет і квіткові натюрморти.

Основний мотив у творчості Тетяни Красовської - це пошук прекрасного в простому. Незважаючи на картини художниці, розумієш, що чарівний світ не потрібно шукати – він навколо нас. Хоча сюжети картин реалістичні: це в основному зображення природи, міста, людей, автор сміливо експериментує з кольором і формою, тим самим яскравіше і більш ємко висловлює сутність робіт, додаючи до них нові смисли і асоціації, і наповнюючи ліричністю і романтичним настроєм.

Кольори нерідко яскраві і насичені, а форми динамічні, округлі, м'які, і здається, ніби все в картинах підпорядковане дивовижному танцю, танцю життя. У той же час для робіт Тетяни Красовської характерна деяка наївність, але вона наповнює нас почуттям дитинства – безтурботної і світлої пори, пори щирості і природності, коли ти повністю відкриваєшся світу, і здається, ніби світ відкривається тобі. Це відчуття художниця намагається зберегти і в своїй творчості, і подарувати його глядачеві..

На виставці Валентини Білоусової представлені як класичні за своєю формою натюрморти, так і творчі експерименти автора. Натюрморти Валентини - це не тільки красиві Предметні композиції, а й певний зміст, характер і емоції.

Натюрморт є одним з найбільш цікавих і складних жанрів мистецтва, в тому числі – фотографії. На відміну від пейзажу, в якому важливу роль відіграє спостережливість, виявлення необхідних ракурсів і фіксація того, що вже скомпоновано природою, в натюрморті вся організація процесу повністю залежить від людини. Ідея, підбір, розташування і взаємозв'язок об'єктів, налаштування світла ... у цьому жанрі важливі не тільки хороша фантазія, гарне почуття кольору і композиції, а й головне – емоції, вміння з «мертвої природи» (по-французьки, nature morte) зробити живе зображення.

- Скільки робіт представлено на виставках?

- На виставці Валентини Білоусової представлено 24 роботи, а на виставці Тетяни Красовської представлено близько 40 живописних робіт і 20 графічних.

- Розкажіть про авторів.

- Тетяна Красовська - член Спілки Художників України, закінчила авіаційний інститут. Живе і працює в Харкові. Ідеал її творчих устремлінь-простота, доведена до досконалості. Джерело натхнення-любов до життя. Умова для роботи: душевна рівновага. Валентина Білоусова почала займатися фотографією зі шкільних років.  Вона брала участь у багатьох харківських фотовиставках, 9-й Міжнародній виставці "Світ очима жінки «в Хайфі, Ізраїль, була нагороджена дипломом за участь у виставковому проекті» образи людського спілкування «кафедри ЮНЕСКО» Філософія людського спілкування" ХНТУСХ імені Петра Василенка.

- Як довго вона буде відкрита?

- Виставки Валентини Білоусової та Тетяни Красовської триватимуть до 1 лютого.

- А які виставки глядачі зможуть побачити в лютому?

- 6 лютого відкриватиметься мальовничий дебют Дар'ї Нагаєць, яка є за професією юристом. А 7 лютого в малому залі галереї відкриється персональна виставка графіки Тетяни Грибанової»міські Міражі".  Вона буде відкрита до 29 лютого.

- Розкажіть про найближчі культурологічні заходи.

- 22 січня о 17:00 розпочнеться лекція Володимира Оглобліна та Олени Долженко з історії фотографії з циклу «Написано світлом». Тема лекції « " Олексій Іваницький. Життя у фотографії" »

23 січня о 17: 00 розпочнеться лекція доктора мистецтвознавства А.В. Шило «Рєпін – невідомий художник».

28 січня о 17:00 розпочнеться лекція Михайла Красикова «Шара, прийди! Трохи про Студентську магію"»

Чекаємо Вас! Вхід на всі заходи безкоштовний.

 

ОбЪектив