Куди поїхати на Харківщині восени? Топ 3D-турів топовими об’єктами Харківщини, які користуються найбільшою популярністю серед туристів і харків’ян.

Літній відпочинковий сезон-2020 завершується, але це не привід припиняти подорожувати Харківщиною! Навпаки, пропонуємо "відвідати" віртуальні 3D-тури топовими об’єктами Харківщини, які користуються найбільшою популярністю серед туристів і харків’ян, та спланувати свої мандрівки на осінній період.

№ 1
Шарівський палацово-парковий комплекс «Садиба»

Запрошуючи вас до #ВіртуальнихПодорожейХарківщиною, не можемо оминути топову екскурсію «Історії харківських палаців».
Пейзажі, які вражають туриста під час екскурсії, здатні перенести в епоху розквіту найкрасивіших палаців та ландшафтних парків.
Тож прокладаємо маршрут до Шарівського палацово-паркового комплексу «Садиба».

Шарівський палацово-парковий комплекс «Садиба»

Цей комплекс — одна з найпрекрасніших туристичних пам’яток Східної України. Палац побудовано в неоготичному стилі. Наразі збереглася лише частина його інтер’єрів, серед яких кахельні каміни, дубові сходи, кабінет господаря. Паркова зона – це сад-тераса, ставок та алея з вертикальних лип для прогулянок верхи. Збереглись і деякі господарські об’єкти – фазанник, будиночки варти і лісника. Усі споруди виконані в єдиному архітектурному стилі, що викликає ілюзію присутності у справжнісінькому готичному замку.

Побачити територію Шарівського палацово-паркового комплексу «Садиба» з висоти пташиного польоту можна побачити нижче (натискайте на зображення):

Побачити територію Шарівського палацово-паркового комплексу «Садиба» з висоти пташиного польоту можна побачити тут

А оглянути панорами екстер’єру та інтер’єру садиби можна, натиснувши на зображення:

панорами інтер’єру садиби

 

Панорами екстер’єру садиби

А якщо раптом у вас йде голова обертом від 360°-панорам, то коротке youtube-відео «Шарівський палацово-парковий комплекс «Садиба»» саме для вас:

Занотуйте адресу:
Харківська область, Богодухівський район, смт Шарівка, вул. Санаторна, 8

Об’єкт входить до екскурсійних маршрутів «Історії харківських палаців», «Солодка історія «Білого лебедя», «Мандруємо Богодухівщиною крізь брами часу».


№ 2
Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди

Своє вічне упокоєння Григорій Сковорода знайшов в улюбленій ним Пан-Іванівці, саме так раніше називалося село Сковородинівка. На території музею дбайливо зберігається могила філософа, а неподалік можна побачити пам’ятник мислителю роботи скульптора Івана Кавалерідзе.

Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди

Власне Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди розташований у колишньому садибному будинку дворян Ковалевських, що є зразком архітектури XVIII ст. У музеї зібрано документи, книги, картини, іменний годинник та інші цікаві експонати, які розповідають про життя видатного філософа.
Справжньою окрасою музею є старовинний парк із липовою алеєю, закладеною ще в XVIII ст., фруктовим садом і 700-річним дубом, під кроною якого Григорій Савич полюбляв віддаватися роздумам.
Родзинкою парку є «Пейзажна алея» – місце експозиції оригінальних скульптурних композицій та місце зустрічей творчої інтелігенції.

Завдяки 3D-турам можна оглянути музейну територію з висоти пташиного польоту (натискайте на зображення):

Музейна територія з висоти пташиного польоту

Також можна пройтись його залами (натискайте на зображення):

Експозиції

Також можна прослухати аудіо-тур музеєм (українською та англійською мовою на вибір), який було створено за підтримки Українського культурного фонду (за посиланням).

Занотуйте адресу:
Харківська область, Золочівський район, с. Сковородинівка, вул. Приозерна, 3
+380 (57) 649-41-40, +380 (50) 702-86-39
http://www.skovorodamuseum.com.ua

Об’єкт входить до екскурсійних маршрутів «Мандрівка за щастям із Григорієм Сковородою», «Стежками мандрівного філософа».


№ 3
Краснокутський дендропарк

Краснокутський дендропарк – один із туристичних об’єктів, який краще відвідувати невеликою компанією, без галасливої великої туристичної групи. Це наша особиста рекомендація.

Краснокутський дендропарк

Дендропарк засновано у 1809 році Іваном Назаровичем Каразіним, ботаніком-новатором, який першим почав працювати над акліматизацією рослин, що того часу ще не росли на території України. Сьогодні в Краснокутськиому дендропарку можна побачити ялівець віргінський, платан, оцтове дерево, софору, білі ялинки, цукровий клен, Гінкго Білоба та ще понад 350 видів різних рослин.

У форматі 3D прогулятись його територією можна, натиснувши на зображення:

дендропарк

Занотуйте адресу:
Харківська область, Краснокутський район, смт Краснокутськ, вул. Каразінська, 10,
+380 (5736) 3-09-88

Об’єкт входить до екскурсійного маршруту «Від шедеврів архітектури і живопису до шедеврів природи».


№ 4
Пархомівський художній музей імені П. Ф. Луньова

Унікальний сільський музей, у колекції якого зібрано понад 6 тисяч експонатів: картини І. Шишкіна, І. Левітана, І.Рєпіна, В. Васнєцова, В. Кандинського, М. Реріха, К. Малевича, П. Пікассо та ін.

Пархомівський художній музей імені П. Ф. Луньова

У музеї представлено рідкісні ікони, скульптури, предмети побуту, книги. Викликає інтерес і сама архітектура будівлі музею, адже це колишній маєток графа Івана Михайловича Подгорічані.

3D-тур музеєм, його експозиціями можна здійснити, натиснувши на зображення нижче:

музей

Також можна прослухати аудіо-тур музеєм (українською та англійською мовою на вибір), який було створено за підтримки Українського культурного фонду (за посиланням).

Занотуйте адресу:
Харківська область, Краснокутський район, с. Пархомівка, вул. Конторська, 2
+380 (5736) 9-53-69
www.museumparhomovka.com.ua

Об’єкт входить до екскурсійного маршруту «Від шедеврів архітектури і живопису до шедеврів природи».

Прикрасою Харківської області є три національних природних парки «Слобожанський», «Дворічанський», «Гомільшанські ліси».
Відвідування природних парків передбачає пішохідний туризм, знайомство з історичними пам’ятками, фотографування, спостереження за птахами тощо. Водні об’єкти створюють можливості для водних прогулянок (сплави), купання, любительського рибальства.
Екскурсії територією парків – це і гарний відпочинок і поглиблення знань про навколишнє середовище та його охорону.

З висоти пташиного польоту 3 парки можна побачити у відео «Екологічний відпочинок на Харківщині»:

 

№ 5
Національний природний парк «Гомільшанські ліси»

Прогулюючись Національним природним парком «Гомільшанські ліси», можна насолодитись численними краєвидами, не дивно, що саме йому приписують порівняння «Харківська Швейцарія».

Національний природний парк «Гомільшанські ліси»

Повноводний Сіверський Донець, річка Гомільша та численні озера, прибережні «гірські» кручі і широкі тераси, вікові дуби, гаї і соснові бори, квітучі галявини і луки – все це надає місцевості особливу, неповторну красу.

Запрошуємо відвідати пішохідні екологічні та краєзнавчі маршрути, які прокладено територією парку: «Коропівське городище», «Дубовий гай», «Козача гора», «Урочище Хомутки».

Під час 3D-мандрівки (натискайте на зображення) територією парки на вас чекають оглядини:

  • Козачої гори з майданчиком:
козача гора
  • Козачого дуба:
дуб
  • Білого озера:
озеро
  • Оберегу Гомільшанськихих лісів:
оберег
  • Парку закоханих:
парк
  • Річки Сіверський Донець:
річка

Занотуйте адресу:
Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27
Телефон: +380 (5747) 3-09-60, 3-00-09
www.gomilsha.org.ua

Об’єкт входить до екскурсійного маршруту «Зелені перлини Харківщини».


№ 6
Національний природний парк «Слобожанський»

Харківським Поліссям іноді називають Національний природний парк «Слобожанський», що розташований в Краснокутському районі в басейнах річок Мерла і Мерчик.
«Родзинкою» парку є заболочені «блюдця» – лісові зниження з болотами, типовими для Полісся, але рідкісними для посушливого лісостепу. На цих болотах зростають унікальні рослини. Наприклад: «росичка» – рослина-хижак. До її листя з клейкими волосками приклеюються дрібні комахи: листок згортається навколо здобичі і жертва перетравлюється.

Національний природний парк «Слобожанський»

Справжній господар НПП «Слобожанський» – бобер. Кращий архітектор і лісоруб у світі тварин. Дерево товщиною 12 см він валить за якихось 5 хвилин.

Територією парку можна здійснювати піші та велосипедні походи за маршрутами «Сосновий ліс» і «Забутими стежками»

Віртуально (не забувайте тиснути на зображення) можна побачити описувані

  • «блюдця»-болота:
болота
  • хатку бобра:
хатка бобрів
  • насолодитись краєвидом озера Вільшанка, яке територіально належить до території НПП «Слобожанський»:
озеро
  • і, наостанок, перепочити у рекреаційній зоні:
зона

Занотуйте адресу:
Харківська область, Краснокутський район, смт Краснокутськ, вул. Зарічна, 15а
Телефон: +380 (5756) 3-12-61
http://slobozhanskyi.in.ua

Об’єкт входить до екскурсійних маршрутів «Подорож до країни бобрів», «Зелені перлини Харківщини».


№ 7
Національний природний парк «Дворічанський»

Національний природний парк «Дворічанський» – це білі гори, крейдяні обриви, схили, розрізані ярами, осипи крейдяного пилу. Заповідна територія складається з крейдяних гір, які утворилися з раковин молюсків на місці моря, що плескалося в цих місцях понад 70 мільйонів років тому.

Національний природний парк «Дворічанський»

Прогулюючись дном цього давнього моря, можна зустріти рідкісні рослини, що занесені до Червоної книги України. Тваринний світ представлений такими рідкісними тваринами, як горностай і тушканчик. Тут можна насолоджуватись не тільки мальовничими краєвидами, а й оздоровлюватись, адже є джерела з лікувальною мінеральною водою.

Туристам пропонують пройтись 2-ма екологічними стежками «Урочище Заливне» і «Урочище Крейдяне», пішохідним туристичним маршрутом № 1, вело- і водним маршрутом «На байдарках».

Побачити краєвиди, які постають перед туристами у цій мандрівці, можна віртуально (натискайте на зображення):

НПП "Дворічанський"

Занотуйте адресу:
Харківська область, Дворічанський район, смт Дворічна, вул. Слобожанська, 5
+380 (5750) 7-62-68
www.facebook.com/NationalParkDvurechanskyi 

Об’єкт входить до екскурсійних маршрутів «Вікенд у Національному природному парку «Дворічанський»», «Шляхами пращурів Дворічанщини».


№ 8
Національний меморіальний комплекс «Висота маршала І. С. Конєва»

Експозиція Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С. Конєва» розповідає про успішне проведення операції щодо звільнення Харкова від нацистських загарбників.

Національний меморіальний комплекс «Висота маршала І. С. Конєва»

До комплексу входять виставка бойової техніки, каплиця Івана-воїна та музей.

Аби віртуально відвідати музей та інші об’єкти на його території, натискайте на зображення:

Музей, територія

Також пропонуємо переглянути аеропанорами (тисніть на зображення):

Аеропанорама

Занотуйте адресу:
Харківська область, Дергачівський район, смт Солоницівка
+380 (5763) 7-13-42, 762-63-61
www.mvk.kharkov.ua 

Об’єкт входить до екскурсійного маршруту «Лихоліття війни».


№ 9
Художньо-меморіальний музей І. Ю. Рєпіна

З унікальним творчим доробком всесвітньо відомого живописця Іллі Юхимовича Рєпіна можна ознайомитись на його батьківщині – у місті Чугуїв. Експозиції Меморіального дому-музею І.Ю. Рєпіна знайомлять туриста саме з чугуївським періодом в житті і творчості художника.

Художньо-меморіальний музей І. Ю. Рєпіна

В Художній галереї, яка розміщується в будівлі колишніх Штабів військових поселень, представлено роботи відомих живописців, графіків, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Аналогів подібної колекції немає в Україні.
А Краєзнавчий музей репрезентує багатовікову історію Чугуєва.

Віртуальні мандрівки (не забувайте тиснути на зображення) охоплюють, відповідно,

  • Меморіальний дім-музей І. Ю. Рєпіна:
музей
  • Художню галерею:
галерея
  • Краєзнавчий музей:
краєнавчий музей

 
Також можна прослухати аудіо-тур «Чугуївщина – батьківщина Іллі Рєпіна» (за посиланням) та аудіотур з доповненою реальністю «Молодий Рєпін» (за посиланням).

Занотуйте адресу:
Меморіальний дім-музей: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Музейна, 8, +380 (5746) 2-22-77
Художня галерея «Лауреати премії І.Ю. Рєпіна»: Харківська область, м. Чугуїв, пл. Соборна, 2, +380 (5746) 4-11-43, 2-52-02
Краєзнавчий музей: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Гвардійська, 10, +380 (5746) 2-34-20
www.repin.in.ua

Об’єкти входять до екскурсійних маршрутів «Слобожанські скарби Рєпіна», «Чугуїв. Історичні замальовки», «Чугуївські етюди», «Ловці рєпінських вражень».


№ 10
Держпром

Знайомство із Харківщиною просто не можливе без відвідин його архітектурної візитівки – будинку державної промисловості, «Держпрому».

Держпром

Це визначний архітектурний ансамбль початку ХХ століття, яскравий зразок конструктивізму, перший радянський, найбільший на момент будівництва, хмарочос. Його гігантський «ламаний» силует складається з різноповерхових корпусів, що поєднані між собою переходами і підвищуються від периферії до центру. Будівля Держпрому, безперечно, є однією з головних пам’яток міста. Завітавши до Харкова, у вас не вийде його оминути, адже знаходиться Держпром у самому серці міста – на площі Свободи, до речі, найбільшій площі України.

Побачити Держпром з нових цікавих ракурсів можна нижче (натискайте на зображення):

Держпром, панорамаДержпром

Занотовуйте адресу:
м. Харків, пл. Свободи, 5

Об’єкт входить до всіх оглядових екскурсійних маршрутів Харковом і тематичної екскурсії «Держпром: велетень конструктивізму».

+
Харківський обласний туристсько-інформаційний центр

Дізнатися детальніше про ці та інші об’єкти Харківщини можна, завітавши до Харківського обласного туристсько-інформаційного центру.

Харківський обласний туристсько-інформаційний центр

Харківський обласний ТІЦ – місце, де турист може не лише отримати будь-яку потрібну йому інформацію, а й відвідати: виставки майстрів народних ремесел, літературні, краєзнавчі, фото-виставки, круглі столи і семінари, онлайн-конференції і вебінари, презентації, майстер-класи, - і це далеко не повний перелік того, що відбувається в стінах ТІЦу за адресою: Харків, майдан Свободи, 5, будівля Держпрому, 4 під., 1 пов.
телефони: +380 (57) 780 02 01, +380 (57) 705 35 50, +380 (57) 757 45 13
web: http://tourcenter.kh.ua

Фахівці центру запрошують всіх охочих познайомитись із цікавою спеціальною літературою з краєзнавства, історії, етнографії, довідковою та методичною літературою, туристичними рекламними буклетами, фотоальбомами не лише про Харківщину, а й про всю туристичну Україну.

Здійснити 3D-мандрівку Харківським обласним туристсько-інформаційним центром можна нижче (тисніть на зображення):

ТІЦ


З усіма об’єктами, про які йдеться в цьому матеріалі, можна більш детально ознайомитись у путівнику «Харківщина: туристичні відкриття» та офіційному іміджевому відеоролику «Харківщина: туристичні відкриття»:

 

Подорожуйте Харківщиною!

Довідково.
Описувані 3D-тури були створені в межах кампанії «Цифрове перетворення Харківщини», яка реалізовувалась компанією «Google Україна» спільно з фахівцями ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» і Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації та професійними картографами, фотографами Google Local Guides. В межах картографічного табору було внесено близько 6 тис. змін на карту Google, нанесено 20 км панорам вулиць, знято трохи більше 200 сферичних панорам 360°. Разом із досвідченими картографами, як мають сучасне обладнання, надпотужні об’єктиви та квадрокоптери, команда об’їхала 12 районів Харківської області. Наразі всі ці фото, 3D-тури – у вільному доступі, і, найголовніше, кожен може подорожувати, навіть на залишаючи власної оселі.