Звернення Державного агентства розвитку туризму України щодо трагічної ситуації під час екскурсії у Львівській області.

2 червня 2021 року сталася трагедія - під час екскурсії до села Кам’янка на Львівщині загинув учень 6 класу львівської школи. За попередньою інформацією, хлопець підійшов близько до водоспаду, послизнувся, впав у воду та отримав травму, несумісну з життям. 

Колектив Державного агентства розвитку туризму України висловлює найщиріші співчуття рідним і близьким дитини.

“Часто такі тури, як в цьому випадку, організовують не ліцензовані туроператори, а приватні особи чи самостійно батьки/вчителі. Відповідно немає ні страхування, ні професійного супроводу, включаючи підготовлених спеціалістів, які можуть надати першу допомогу, ні відповідальних за те, що може трапитись з дітьми. Багато пам‘яток, які є потенційно небезпечними, не мають відповідних огороджень та знаків попередження про можливу небезпеку — а це перше, над чим повинні працювати громади та Національні парки”, - заявила голова Агентства Мар'яна Олеськів.

На її думку, туристична галузь не може далі залишатись повністю безконтрольною, адже в першу чергу тут йдеться про життя та здоров‘я туристів. Спеціалісти ДАРТ зараз активно вивчають досвід турецьких колег, їх організацію та регулювання туристичної галузі. 

За її словами, Агентство розраховує на якнайшвидше ухвалення нової редакції Закону України "Про туризм" та формування справжнього відповідального туристичного ринку, а також на об'єктивне і швидке розслідування причин цієї трагедії правоохоронними органами.

Закликаємо організаторів екскурсій бути пильними, особливо коли йдеться про дитячі екскурсії, а також просимо батьків нагадати дітям правила поведінки на природі, зокрема у воді, і слідкувати за дітьми під час літнього відпочинку.

Джерело інформації: Державне агентство розвитку туризму України