В Україні, у Харкові та Харківській області, світі: корисна інформація щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

Поширюйте інформацію про те, як запобігти поширенню COVID-19.
Діліться на роботі, вдома та серед друзів у соцмережах.

Нагадуємо, що вся важлива інформація публікується з постійними оновленнями тут:  http://tourcenter.kh.ua/uk/homct/mozukr


В УКРАЇНІ.

Кабінет міністрів України зібрав низку інформаційних матеріалів про те, як запобігти захворюванню COVID-19. 

Також Кабінет міністрів України створив інформаційну сторінку з оперативною інформацією про коронавіруси. Посилання - https://covid19.com.ua 

На інфосторінці є актуальна інформація про ситуацію з поширенням коронавіруса в Україні.
Крім того, є інформація про групи ризику, діагностики та профілактики.
Сторінка містить кілька розділів:

 • ситуація в Україні;
 • як передається вірус;
 • як запобігти захворюванню;
 • надійні джерела інформації.

В офіційному листі Служби безпеки України від 24.02.2020 № 99/76 до Кабінету міністрів України щодо мінімізації ризиків поширення коронавірусу в Україні, зазначається наступне:
"Зважаючи на актуальність загрози погіршення епідеміологічної ситуації в Україні та з метою мінімалізації ризиків поширення вірусу, пропонується врахувати в процесі реалізації своїх повноважень доцільність тимчасового обмеження проведення масових заходів в Україні". 

5 березня 2020 р. у МОЗ анонсували обмежувальні заходи через коронавірус в Україні.
В Україні почнуть закривати школи і забороняти масові заходи. Про це в Нових Санжарах заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає кореспондент РБК-Україна.
"Найближчим часом ми, на жаль, будемо змушені вводити обмежувальні протиепідемічні заходи. Ми будемо забороняти проведення масових заходів, конференцій і спортивних заходів. Закриватимемо тимчасово школи, щоб зменшити масові скупчення людей", - заявив Ляшко.
За його словами, обмежувальні заходи торкнуться шкіл і масових заходів.


У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ТА МІСТІ ХАРКІВ.

У Харківській області створено «гарячу лінію» для оперативного інформування населення та раннього виявлення симптомів, схожих на коронавірусну інфекцію.
З питаннями можна телефонувати на номер (057) 712-45-00.

Як повідомила заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан 4 березня на робочій нараді з керівниками підприємств торгівлі, на міських ринках, у торгових центрах і місцях масового скупчення людей в Харкові буде вжито низку заходів щодо попередження поширення ГРВІ та коронавіруса.
За дорученням спеціальної комісії, також в місті двічі на день проводитиметься дезінфекція громадського транспорту, в тому числі у метрополітені.
Джерело інформації: Харківська міська рада 


ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ.

Центр з контролю та профілактики захворювань (The U.S. Centers for Disease Control and Prevention)(CDC) оприлюднило тимчасові рекомендації для підприємств та роботодавців щодо реагування на COVID-19:

 • Працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома.

 • Якщо на роботу вийшла людина з гострим респіраторним захворюванням, її слід відокремити від інших працівників та негайно направити додому. 

 • Варто регулярно проводити прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними засобами для чищення. 

 • Працівники мають обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд.

 • При плануванні відряджень варто дотримуватися рекомендацій https://bit.ly/2HCKKW0 

Детальніше за посиланням: https://bit.ly/39PsC7E

На сайті Кабінету Міністрів України публіковано розпорядження від 03.02.2020 №93-р “Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої короновірусом 2019-nCoV“.

Зазначене розпорядження КМУ:

 • встановлює режим підвищеної готовності для всіх систем цивільного захисту. Це дозволить мобілізувати сили та оцінити існуючі засоби реагування, вчасно поповнити резерв для забезпечення готовності на випадок виникнення епідемії;

 • встановлює тимчасові обмеження та особливі умови для в’їзду в Україні осіб, які перебували у провінції Хубей Китайської Народної Республіки, шляхом їх ізоляції протягом 14 днів у визначенні Міністерством охорони здоров’я заклади;

 • затверджує Національний план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, на 2020 рік.

МОЗ України до мережі обласних лабораторних центрів та закладів охорони здоров'я були направлені алгоритми дій:

 • лікарів клініцистів при зверненні особи, яка відповідає визначенню випадку 2019-nCoV, зокрема особливостей ведення пацієнта та дотримання вимог інфекційного контролю;
 • лікарів-епідеміологів при виявленні особи, яка відповідає визначенню випадку 2019-nCoV, зокрема порядку інформування та епідеміологічного розслідування;
 • лабораторного обстеження осіб у вірусологічних лабораторіях, які відповідають визначенню випадку 2019-nCoV для лікарів вірусологів, зокрема порядку проведення цих досліджень та направлення відібраних зразків;
 • для населення, у разі підозри у них захворювання викликаного 2019-nCoV, з метою розміщення у громадських місцях.

Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

 1. часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
 2. під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
 3. якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
 4. не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;
 5. Джерела з актуальною інформацією щодо випадків захворовання спричинених новим коронавірусом:

За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України, Харківської міської ради, Харківської обласної державної адміністраціїТовариства Червоного Хреста України.

Опубліковано ОКЗ "Харківський організаційно-методичний центр туризму" 05.03.2020 о 14:35