У Харкові стартував фестиваль ІнклюзіON-Пазл 2021.

Фестиваль ІнклюзіON-Пазл 2021 проводиться з 10 по 30 вересня у Харкові.

Метою фестивалю ІнклюзіON-Пазл 2021 є активізація місцевої громади, державних інституцій та бізнесу для вирішення проблем безбар’єрності міського середовища, формування культури інклюзивного спілкування, обмін досвідом та сприяння розвитку інклюзивних ініціатив у місті Харків та в Україні.

В програмі ІнклюзіON Пазл 2021 заплановано експертні обговорення, просвітницькі акції, освітні тренінги з тематики інклюзії, презентації інклюзивних продуктів в музеях, проєктів неформальної освіти, творчих програм, які:

  • сприяють видимості дітей з інвалідністю та їхніх родин та створенню доступних просторів.
  • поширюють знання про кращі українські та зарубіжні практики щодо організації роботи з родинами дітей з інвалідністю та забезпечення прав останніх.
  • створють умови для отримання родинами дітей з інвалідністю базових навичок з розуміння прав людини, основ адвокації, інформації про власні права та пільги, а також алгоритми дій
  • відкривають суспільну дискусію про роль місцевої громади в усуненні бар’єрів, що стоять перед родинами дітей з інвалідністю у різних сферах суспільного життя.

У фокусі уваги ІнклюзіON — діти з інвалідністю, батьки дітей з інвалідністю та змішані сімʼї з дітьми з інвалідністю.

Прес-конференція, презентація фестивалю та зустріч з організаторами і експертами (відео) відбулась 10 вересня у медіа-центрі «Время».

Спікерки:

  1. Марія Ясеновська, президентка ХОФ Громадська Альтернатива,
  2. Наталія Шевченко, керівниця Інклюзивної театральної студії підліткового хабу “Халабуда” (Харків),
  3. Тетяна Цвілая, директорка Харківського театру для дітей та юнацтва, керівниця проєкту “Доступний театр” за підтримки УКФ,
  4. Марія Чупініна, керівниця ГО Добро так!
  5. Людмила Павленко, абсолютна чемпіонка Паралімпіади-2014 і Чемпіонка Європи й світу. Визнана заслуженим майстром спорту і нагороджена орденом княгині Ольги.

В рамках фестивальних подій запрошуємо до діалогу журналістів, блоґерів, освітян та спеціалістів з роботи з дітьми з інвалідністю, а також із родинами, в яких є діти з інвалідністю, громадських активістів, працівників сфери культури, кураторів молодіжних хабів та усіх небайдужих до цієї теми людей.

Фестиваль ІнклюзіON-Пазл 2021 проводиться за підтримки Фонду Фрідріха Еберта в Україні в партнерстві із Департаментом культури і туризму в Харківській області. Фестиваль включає інклюзивні події-супутники, що реалізуються в партнерстві з громадськими організаціями, за підтримки Українського культурного фонду та програми Incultur DRA. 

Протягом 10 по 30 вересня харків’яни встигнуть відвідати роз’яснювальні та дискусійні події по втіленню інклюзивних рішень в нашому місті. Ми приготували насичену програму. 

Реєструйтесь на івенти, приходьте та підтримуйте нас репостами!

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ 

10 вересня, 14:00.  Інклюзія в театрі. Досвід. 
Лекція Анастасії Войтюк та Анастасії Сімако. В рамках проєкту “Доступний театр” Театр юного глядача за підтримки УКФ. 
Театр юного глядача вул. Полтавський шлях, 18
https://fb.me/e/17srvbNNa

11 вересня, 19:00. Інклюзивна вистава “Погляд” від МТЦ «Непротоптана стежина». 
Театр юного глядача вул. Полтавський шлях, 18  
Отримати запрошення для себе та друзів можна заповнивши форму реєстрації: https://forms.gle/TT2yQ89RWGDYjiKb9

12 вересня. 12:00 Показ вистави "Кольорове кошеня" з експертками Інклюзивної театральної студії підліткового хабу “Халабуда” (Харків). Після вистави - Обговорення. Будинок офіцерів вул. Полтавський шлях, 184
Подробиці https://www.facebook.com/events/540586963721299/
Вхід вільний. Посилання на реєстрацію https://forms.gle/7ZdtMYGebTWGNy3V8

13 вересня, 16:00. Флешмоб-Зарядка для дітей та батьків з Людмилою Павленко, чемпіонкою та багаторазовою призеркою 2006, 2010 та 2014 років Паралімпійських ігор. Де? Сквер “Стрілка”. Запрошуються усі бажаючі.

14 вересня. Експертне обговорення «Інклюзія та мистецтво. Ключові виклики». Модератор - Костянтин Васюков, режисер театру “Публіцист”. Де? Пресцентр “Накипіло”, вул. Мистецтв, 14. 

15 вересня. 16:00 “Перші кроки до фінансового успіху. Як знайти себе у підприємництві” тренінг з фінансової грамотності для батьків з дітьми з інвалідністю. 
Тренерка: Тетяна Скляр, експертка з фінансової грамотності. 
Участь за реєстрацією: https://forms.gle/6bhqhYt9WLSyw4T66   

16 вересня. Презентація та майстер-клас збірки “Захист прав дитини з інвалідністю: керівництво для батьків”. Катерина Дайнеко, Ігор Шрамко, Наталія Івашура.  
Пресцентр “Накипіло”, вул. Мистецтв, 14. 
Участь за реєстрацією:  https://forms.gle/nj89G7dUcG5MXhz96 

17 вересня. 15:00-16:30. «Інклюзія та Інформаційна доступність». Круглий стіл для організацій та активістів позашкільної освіти. Модераторка Світлана Охович. Координаторка-методистка Катерина Усмєнцева. Медіа-центр «Время», вул. Сумська, 72 (2 поверх офісного центра Platinum Plaza) 
Участь за реєстрацією: https://forms.gle/q3GvHm97KFrrfER39 

8-18 вересня. Тренінгова програма для волонтерів «Доступна комунікація. Фізична доступність». 
Марія Ясеновська, експертка з прав людини, президентка ХОФ Громадська Альтернатива. 
Олена Зіненко, експертка з комунікаційних стратегій, тренерка і координаторка ХОФ Громадська Альтернатива. 
Участь за реєстрацією: https://forms.gle/g96eEmpCTrwd7sXY9 

21 вересня. «Ми автори своєї долі» майстерня для батьків з інвалідністю з експертками Львівського міського навчально-реабілітаційного центру «Джерело»
Участь за реєстрацією: https://forms.gle/bHU6iryYFPiwFf7D9 

22 вересня.  “Батьки для батьків” презентація роботи Львівського міського навчально-реабілітаційного центру “Джерело” для батьків з дітьми з інвалідністю. 
Участь за реєстрацією https://forms.gle/HqkE595gQp7YjaPx8 

28 вересня. 14:00-15:30. Круглий стіл із представниками влади «Безбарʼєрність в культурі: рішення на місцевому рівні» (Харківська область). За участі представників департаментів, що забезпечують впровадження соціальних та культурних політик на міському, обласному рівні, громадські організації, що працюють в інтересах прав людей з інвалідністю, культурних інституцій, вищих навчальних закладів, що готують студентів за відповідними спеціальностями (соцпослуги, соцзахист, соціальна і культурна журналістика. 
Медіа-центр “Время”, вул. Сумська, 72 (2 поверх офісного центра Platinum Plaza)
В рамках проєкту Incultur за підтримки DRA

За всіма питаннями просимо звертатися до Олени Зіненко, координаторки проєктів ХОФ Громадська альтернатива, public.alternative.coordinator@gmail.com .

#ХОФГромадськаАльтернатива
#ХОФ_ГА
#Громадська_Альтернатива
#за_підтримки_укф
#крокуємо_інклюзією
#інклюзіONпазл
#збираймо_інклюзію_разом