У Харківській області відкриють унікальний веломаршрут.

Велотур охоплюватиме майже третину регіону.

Маршрут протяжністю понад 400 кілометрів буде розрахований на кілька днів.

У Харківській області з'явиться унікальний велосипедний маршрут історичними місцями регіону. Він охоплюватиме майже третину області та пройде чотирьма містам, трьома районами, 14 територіальними громадами і 70 населеними пунктами. Про це на прес-конференції, присвяченій проекту "TOURdeFORT" - веломаршрут по фортецям Слобожанщини ", яка відбулася в прес-центрі KHARKIV Today, розповіла голова правління громадської організації" Моушн + "Людмила Федорченко.

Саме ця громадська організація в партнерстві з Харківським обласним центром туризму і за підтримки Українського культурного фонду реалізує проект.

Організатори розповіли, що в основі маршруту 10 фортець Української укріпленої лінії XVIII століття. Всі вони розташовані на території Харківської області. Також учасники зможуть побачити інші відомі і поки не дуже відомі туристичні магніти регіону.

Маршрут буде прокладено територіями колишніх Красноградського, Кегичівського, Нововодолазького, Первомайського, Лозівського, Барвінківського, Балаклійського та Ізюмського районів області. Його протяжність більше 400 кілометрів. Веломаршрут буде розрахований на кілька днів.

Ідея велопрогулянки історичними місцями прийшла спортсмену Євгену Панову. Тепер він відповідальний за спортивну складову в реалізації проекту.

"Я багато тренувався, їздив на велосипеді сільськими районами, дивився, що навколо є цікавого і зацікавився історією нашого краю. У нас туристичні магніти - це фортеці. Про них я чув з дитинства. І ми почали їздити, спочатку я сам їздив шукав, наприклад, ту ж Михайлівську фортеця. Її не так просто знайти. У той час не було Google-карт і дізнатися, де вона знаходиться, можна було тільки питаючи у місцевих жителів, у перехожих. Потім я запропонував Біляївської школі (Первомайський район) провести велотур за трьома фортецями. Діти за два дні проїхали ці фортеці. Це було пригода та поїздка була корисна для дітей. було багато цікавого, було багато відкриттів ", - розповів Євген Панов.

Ці подорожі зацікавили професійних велосипедистів. Таким чином велосипедисти вивчали історію Харківської області. Поїздки стали цікаві і жителям інших регіонів. Маршрут вирішили зробити продуманим, а інформацію структурувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хроніка п'ятого велотуру по фортецям Слобожанщини

До реалізації проекту хочуть залучити і громади. Для них веломаршрут - це прекрасна можливість реалізувати свій туристичний потенціал.

Перший заступник міського голови Первомайської міської ради Антон Орєхов розповів, що велотур зможе "відкрити" забуті сторінки історії району.

"Ідея розвитку туризму ще кілька років тому викликала усмішки у багатьох, але коли ми задумалися про шляхи розвитку Первомайщини, одним з напрямків, яке ми прийняли для себе, став розвиток подієвого туризму і креативних індустрій. У той час це були більше декларативні цілі, але коли ми почали міркувати, чому саме ми сильні, з'ясували, що у нас досить потужне місцеве спортивний рух і багато хто з нас люблять їздити на велосипеді. Велосипедний рух розвинене на Харківщині, але майже немає затверджених веломаршрутів, і тому виникла ідея створення саме велосипедного туру, який був би цікавий багатьом людям ", - пояснив Антон Орєхов.

Організатори обіцяють, що у маршруту буде свій сайт, а дорогу розіб'ють на етапи. Поки дізнатися подробиці можна на сторінці "Велотур Фортеця Слобожанщини Tour De Fort" у Facebook.

Джерело інформації: "KharkivToday"

Фото: Facebook "Велотур Фортеця Слобожанщини Tour De Fort"