Привітання ОКЗ "ХОМЦТ" з нагоди Дня Конституції України!

Сьогодні, 2️⃣8️⃣ червня, ми святкуємо День Конституції України! 💙💛

🔹 Передумови для створення на наших землях вільного і демократичного суспільства закладалися ще в часи Київської Русі. Від збірника стародавнього українського права «Руська Правда», Литовських статутів, актів періоду козацької держави Богдана Хмельницького, першої в Європі Конституції Пилипа Орлика, Універсалів Української Центральної Ради, конституційних процесів ХХ ст. Україна творила основний закон справедливого існування, із збереженням прав і свобод своїх громадян, із забезпеченням рівних можливостей для всіх.

🔸 Але сьогодні ми навіть не задумуємося про те, якою ціною нам далися такі вистраждані права і свободи. Після здобуття нашою країною незалежності у 1991 році тільки через п’ять років Верховною Радою України в ніч з 27 на 28 червня 1996 року, в результаті бурхливих дебатів та 24-годинного засідання без перерви, було прийнято Основний Закон нашої держави.

🔹 Найважливішим у прийнятті цього життєвонеобхідного для нашої країни документа було те, що нарешті було закріплено правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, були зняті всі спірні питання щодо державних символів, державної української мови, права приватної власності та ін.

🔸 Хтось, напевно, святкуватиме цей день, хтось вважатиме його просто ще одним вихідним днем у році, але основний Закон України ➖ це важливий фактор консолідації нашого суспільства, збереження в ньому громадянської злагоди, миру й стабільності. Тож хай кожному з нас вистачить витримки, мужності, сили духу й патріотизму для того, аби розвивати нашу країну❗
Від усієї душі бажаємо міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, щедрої долі, успіхів у всіх починаннях заради процвітання незалежної України, добробуту її народу❗
Хай мир і злагода панують у нашому спільному домі❗

#ХарківщинаТуристична #МандруйУкраїною