«Дорога вина та смаку Слобожанщини»: на Харківщині планують запустити туристичний проєкт.

Мета інституціонального проєкту «Дорога вина та смаку Слобожанщини»: розбудова еногастрономічного  маршруту на території громад  Слобожанщини.

Проєкт створює Чугуївська міська рада спільно з Громадською  організацією «Спілка підприємців міста Чугуєва», Харківською громадською організацією «Єврорегіон «Слобожанщина», ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» за підтримки Проекту Європейського Союзу «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні».

Ініціативи створення проєкту «Дорога вина та смаку Слобожанщини» базуються на існуючих у місті Чугуїв традиціях виноробства та ремісництва, гастрономічних брендах, стратегуванні м. Чугуїв, як міста  розвитку фестивального та подієвого туризму та розбудови  територіальної локації «Місто майстрів»  Агротуристичного кластеру «Сіверський Донець» .

В рамках реалізації проекту «Дороги вина та смаку Слобожанщини», за участю національних експертів Проекту Європейського Союзу «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні»,  триває розробка  першого пілотного еногастрономічного маршруту- карти «Дороги вина та смаку Слобожанщини» з охопленням агротуристичних локацій території Чугуївської, Малинівської, Чкалівської, Дергачівської, Малоданилівської, Солоницівської, Циркунівської  громад.

20 квітня 2021 року відбудеться Міжнародна конференція «Дороги вина та смаку України: досвід розбудови, виклики та партнерська взаємодія», на якій національній та міжнародній спільноті  буде представлено  досвід України із створення регіональних еногастрономічних маршрутів на основі трансферу інноваційного європейського досвіду системи географічних зазначень для розвитку сільських територій шляхом туризму.

Реєстрація для бажаючих взяти участь у Міжнародній конференції проводиться за посиланням

Довідково. Проект Європейського Союзу «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» почав діяти з 2017 року та співпрацює з органами державної влади, обласними державними адміністраціями та обласними радами, органами місцевого самоврядування, виробниками, бізнес-асоціаціями, об’єднаннями споживачів, туроператорами та всіма іншими зацікавленими сторонами з метою вдосконалення системи географічних зазначень в Україні. Головний бенефіціар проекту –  Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України.

Гарним прикладом успішності діяльності проекту є створені еногастрономічні маршрути, а саме Дорога вина і смаку Української Бессарабії, Закарпаття, Прикарпаття, Херсонщини, Криворіжжя.

Джерело інформації: сайт Харківської обласної ради