Cтудентський конкурс на кращу авторську екскурсію «Відкриваймо Харківщину»: відзначення переможців та підбиття підсумків.
Cтудентський конкурс на кращу авторську екскурсію «Відкриваймо Харківщину» завершено! 23 травня у приміщенні студентського простору нового формату «Karazin student hall» відбувся урочистий захід нагородження переможців, який перетворився на справжнє свято молоді, креативу й таланту. В наступних дописах Харківщина туристична розповість про екскурсії-переможці та познайомить з їх авторами (та шановною комiсiєю). А зараз хочемо нагадати, що конкурс проводився за підтримки Управління культури і туризму Харківська обласна державна адміністрація у партнерстві із КУ "Харківський обласний центр молоді".
Заохочувальні подарунки й допомогу було надано партнерами : Комунальною установою «Харківський обласний центр молоді», V.N. Karazin Kharkiv National University, Туроператор Навігатор Україна, Харьковский академический театр муз.комедии, Туроператор "Отдых на все 100%", NEMO Hotel Харьков, Развлекательный комплекс Extremal. Развлечения для всей семьи в Харькове, Харьковский театр им. Пушкина, Кинотеатр Боммер, МАСО "Слобожанский", Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва, Громадська організація "Здорова нація - майбутнє України", Харьковский планетарий им Ю А Гагарина.
Культурна програма — Відділ культури і туризму Управління освіти культури і туризму Дергачівська районна державна адміністрація.
Дякуємо всiм за плідну співпрацю, маємо надію на подальше співробітництво та мріємо про нові цікаві проекті, які ми створимо разом!
Довідка.
Студентський конкурсу на кращу авторську екскурсію «Відкриваймо Харківщину» тривав з 1️⃣ березня до 1️⃣7️⃣ травня поточного року за підтримки Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації у партнерстві із Обласним комунальним закладом «Харківський організаційно-методичний центр туризму» та Комунальною установою «Харківський обласний центр молоді».
У конкурсі взяли участь загалом 3️⃣7️⃣ студентів – представників 9️⃣ закладів вищої освіти Харкова:
🔹Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна,
🔸Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова,
🔹Харківської державної академії культури,
🔸Харківського торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету,
🔹Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди,
🔸Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка,
🔹Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця,
🔸Харківського державного університету харчування та торгівлі,
🔹Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу.
---
Серед 2️⃣1️⃣ робіт за результатами трьох етапів конкурсу перемогу (1-е місце) здобула студентка Харківський національний університет міського господарства імені Бекетова Валентина Семізарова з роботою «City-art по-харківськи».
2-е місце посіла творча група Харківський кооперативний торгово-економічний коледж у складі Янчукової Євгенії, Попельнюк Яни, Лазєбнік Дарини з роботою «Кооперативно-просвітницький рух Харківщини», а також студент ХНТУСХ им. Петра Василенко - бывший ХИМЭСХ Попович Руслан з роботою «Харків торгівельний: від базару до торгівельного центру».
3-е місце посіла творча група студентів Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу у складі Потапенко Дарини, Безух Дарини, Кривцової Анастасії з роботою «Таємнича Ч»🥉, а також творча група студентів Харьковская Государственная Академия Культуры - ХГАК у складі Сахарової Яни, Проскуріної Яни, Федченко Марії, Лахман Марини з роботою «Світ харківських греків-науковців».🥉
---
Велика подяка членам конкурсної комісії за проведену роботу у складі:
☑️ Костіна Олександра Олександровича (Олександр Костін) – начальника відділу охорони нерухомої культурної спадщини та музейної справи Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, голови комісії
☑️ Холодок Валентини Дмитрівни (Валентина Холодок) – директора ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму»
☑️ Радченка Максима Олександровича (Maksim Radchenko) – директора КУ «Харківський обласний центр молоді»
☑️ Редіної Валентини Андріївни – директора КЗ «Харківська обласна станція юних туристів»
☑️ Чернухи Олени Леонідівни (Елена Чернуха) – начальника відділу організаційно-методичної роботи ОКЗ «ХОМЦТ», екскурсовода
☑️ Оленко Кирила Олеговича (Кирилл Оленко (Kirill Olenko)) – директора ТОВ «Навігатор Україна»
☑️ Панкратової Ксенії Владиславівни (Ксения Панкратова) – виконавчого директора туристичного оператора «Відпочинок на всі 100»
☑️ Жукової Олени Вікторівни (Елена Жукова) – директора науково-методичного центру розвитку музеєзнавства і пам’яткознавства Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія»
☑️ Єлагіної Олени Герольдівни (Елена Елагина (Elena Elagina)) – екскурсовода; директора садиби-музею «Українська хата»
☑️ Шабай Наталі Віталіївни (Natalie Shabhay) – гіда-перекладача
☑️ Білецької Яни Ярославівни (Яна Білецька) – голови громадської організації «Здорова нація-майбутнє України».
Про наш конкурс детальніше:
Знайомимо дописувачів сторінки Харківщина туристична з екскурсіями-переможцями та з їх авторами.
Перше місце на конкурсі одержала екскурсія «Citi-art по-харківськи», автором-розробником якої є студентка Харківський національний університет міського господарства імені Бекетова Валентина Семізарова.
Автобусно-пішохідна екскурсія знайомить з творчістю видатних художників сучасності, презентує 3️⃣9️⃣ об’єктів вуличного мистецтва Харкова й завершується в креативному просторі «Арт-завод «Механіка» майстер-класом зі створювання арт-об’єкту власноруч.
---
«Мистецтво, яке вийшло на вулиці, аби якомога найбільше наблизитися до глядача, зробити життя більш наповненим та яскравим», — так характеризує об’єкт своїх творчих досліджень авторка. Вона намагається не тільки показати найбільш цікаві мурали, а й розповісти про всі тонкощі вуличного арту, навчити відрізняти мурали й графіті, трафаретні малюнки й постери. Та найголовніше — наголосити, що міський простір за допомогою пензля може використовуватись інакше.
До речі, в конкурсі брали участь декілька екскурсій подібної тематики, але лише пані Валентина бездоганно втілила свій творчий задум у 💯 цікавому маршруті.
❗️Вітаймо з успіхом переможця — Валентину Семізарову.
‼️Також наші вітання куратору проекту — кандидату географічних наук, доценту Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова Поколодній Марії Миколаївні (Мария Поколодная).
2️⃣ місце у конкурсі здобули одразу 2️⃣ екскурсії -
☑️ «Кооперативно-просвітницький рух Харківщини»,
☑️ «Харків торгівельний: від базару до торгівельного центру».
---
Отже, почнемо з екскурсії, яку розробили студентки Харківський кооперативний торгово-економічний коледж Янчукова Євгенія, Попельнюк Яна й Лазєбнік Дарина і яка присвячена життю та діяльності фундатора кооперативного руху на Харківщині Миколи Петровича Балліна.
Екскурсія «Кооперативно-просвітницький рух Харківщини» є пішохідною, що дозволяє, прогулюючись у неспішному русі старовинними вуличками міста, поговорити про незаслужено забуте ім'я першого харківського кооператора та про його вплив на економічний розвиток цілого регіону. В ході екскурсії відвідуються Харківська державна наукова бібліотека ім В.Г. Короленка, одним із засновників якої був М.Баллін, перша кооперативна кав’ярня нашого міста, будинок Спілки споживчих товариств «Кооперація Харківщини» та музей Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу.
❗Свою перемогу дівчата ділять з кураторами проекту — кандидатом географічних наук, доцентом Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова Поколодною М.М. (Мария Поколодная) та завідувачкою бібліотеки, викладачем мистецтва і зарубіжної літератури Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу Менткевич О.М. (Оксана Менткевич).
Також слід відмітити , що саме ця екскурсія найбільш сподобалась керівництву Туроператор Навігатор Україна та здобула спеціальний приз – сертифікати на туристичну подорож рідним краєм.
«Харків торгівельний: від базару до торгівельного центру» — ця екскурсія, яку розробив студент ХНТУСХ им. Петра Василенко - бывший ХИМЭСХ Попович Руслан, посіла 2️⃣ місце.
Центральний ринок, кондитерський магазин «Ведмедик», сучасні торговельно-розважальні комплекси — безперечно можуть бути об'єктами показу. Екскурсія наочно показує як у торгівельному просторі міста можуть успішно співіснувати заклади як старого, так і новітнього типів, адже їх існування відбивається на розвитку нашого міста.
❗Студентську роботу курирувала Скубій Ірина Володимирівна (Ірина Скубій (Iryna Skubii)), доцент кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка.
3️⃣ місце посіли екскурсії «Таємнича Ч» та «Світ харківських греків-науковців».
Екскурсія з інтригуючою назвою «Таємнича Ч» розповідає історію однієї з найдавніших й найзагадковіших вулиць нашого міста. Вулиця Чернишевська може похизуватися своєю «подвійною» назвою, що робить ії видатною не тільки для гостей міста, а й ще для деяких харків’ян… А ще на цій вулиці добре збереглися будинки видатних особистостей, цікаві споруди, пам’ятники. Екскурсію вулицею Чернишевська розробили студентки Харківський кооперативний торгово-економічний коледж Потапенко Дарина, Безух Дарина, Кривцова Анастасія.
Слід зазначити, що ця екскурсія здобула ще й спеціальний приз від Туроператор "Отдых на все 100%" — сертифікат на туристичну подорож рідним краєм.
‼️Вітаємо переможниць й разом з ними куратора проекту Кухтіну Ірину Михайлівну, викладача туристичного обслуговування Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу.
Автори екскурсії-призера 3️⃣ місця — «Світ харківських греків-науковців» — розробили студентки Харьковская Государственная Академия Культуры - ХГАК Сахарова Яна, Проскуріна Яна, Федченко Марія та Лахман Марина.
‼️Керівник – куратор роботи старший викладач, кандидат історичних наук М.В. Фомін. Отже, вітаємо переможців, які розкрили тему щодо вкладу грецької діаспори у розвиток культури, науки та медицини міста. І це їм добре вдалося зробити на приклади таких відомих імен як: Василь Каразін, Ксенія Іліади, Олександра Налбат, Іван Попандопуло та інші. Слід зазначити, що в такому багатонаціональному місті яким є Харків, тема розвитку діаспор, їх впливу на місто, на історичні події завжди буде актуальною.
---
Харківщина туристична дякує усім учасникам конкурсу та має надію, що найцікавіші екскурсії у нас ще попереду, бо життя триває!
📌 Як проходив конкурс можна відслідкувати за посиланням.
#ХарківщинаТуристична
#конкурс
#студенти
#заклади_вищої_освіти
#студентський_конкурс
#екскурсія
#туризм