Онлайн-опера Джузеппе Верді «Аїда» (3-я і 4-а дії)

Харківська філармонія запрошує онлайн на вечір знаменитої опери Джузеппе Верді «Аїда».

Сьогодні о 19:00 насолоджуємося вічної історією про любов і смерть від великого італійського композитора. Прекрасна музика, яскраві образи, захоплюючий сюжет.

Трансляція відбудеться на сторінці філамонії за посиланням.

Історія створення цього яскравого твору розпочинається ще у XIX столітті. У 1868 р. уряд Єгипту звернувся до Верді з проханням написати оперу для Каїрського оперного театру, відкриття якого збіглося із завершенням робіт над Суецьким каналом. Контракт був підписаний, коли композитор не створив ще жодної ноти. Гонорар склав 30 000 доларів (сьогодні приблизно 200 000 доларів). За умовами контракту покупець отримав тільки одну копію партитури і право першим поставити оперу, але тільки в Каїрі. Автор же зберіг за собою всі інші права. Вони включали відрахування йому за кожне виконання, де б то не було в світі, за публікацію партитури і лібрето.
Короткий сценарій «Аїди» було написано французьким єгиптологом Марієттом, який проживав у Каїрі. Що стосується музики, то вона була написана за чотири місяці. Композитор активно брав участь також в розробці сюжету, вивчав історію і культуру Єгипту.
Світова прем'єра відбулася напередодні Різдва 1871 року в Каїрі. Це був міжнародний тріумф! Автор на прем'єрі не був присутній. Через сім тижнів «Аїду» чекав успіх і на батьківщині Верді. Підготовкою вистави в Мілані тоді керував сам автор.
Захоплена публіка викликала на сцену Джузеппе Верді 32 рази!
З тих пір «Аїда» є найулюбленішим оперним спектаклем і входить до репертуару майже кожної оперної трупи в усьому світі.

Чекаємо на всіх поціновувачів безсмертної творчості великого італійського композитора о 19:00 на спільному перегляді 1-ї і 2-ї дій опери.

Довідково. Переглянути запис 3-ї і 4-ї дій опери «Аїда» можна було 19 травня 2020 р. о 19:00, а також наразі на сторінці філамонії за посиланням від 19.05.2020.