Фотовиставка «УФТІ у ретроспективі»

З 27 жовтня по 30 листопада 2023 р. Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва презентує фотовиставку, що присвячена 95-річчю заснування Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» (ННЦ ХФТІ) - «УФТІ у ретроспективі».

Виставка є результатом співпраці Музейного сектору ННЦ ХФТІ та представників культурно-креативних індустрій міста й своєрідним фідбеком на запити цільової аудиторії Музейно-культурного комплексу «УФТІ. Харків». 

Відвідувачам завжди цікаво порівнювати старі світлини будівель УФТІ, їх зовнішнє й внутрішнє оздоблення з сучасним виглядом, знаходити відмінності або уявно добудовувати образи минулого сучасними елементами. Так виникла ідея створити ретро-колажі шляхом нашарування старих зображень на сучасні світлини.

У 2021 р. Володимир Дятков (фахівець ННЦ ХФТІ) почав втілювати цю ідею в життя. На перших, створених ним фотоколажах майбутньої колекції «УФТІ у ретроспективі», зафіксовано історичні будівлі, обладнання й персоналії різних років минулого століття. За допомогою цих фото йому вдалося гармонійно ввести минуле УФТІ в сюжетну лінію сучасності. З наукової точки зору отримані композиції допоможуть здійснити порівняльний аналіз минулого та сучасного, зберегти історію інституту та допомогти у популяризації його освітньо-культурної складової.

У 2022 р. задля популяризації та збереження колекції Іриною Споденець (керівницею музейного сектору ННЦ ХФТІ) було створено NFT-колекцію Музейно-культурного комплексу «УФТІ. Харків» в межах проєкту «Резервна копія для майбутніх поколінь». 

Важливою складовою проєкту стала також емоційна складова, а саме рефлексії глядачів та враження від перегляду колекції. Саме тому фахівці Музейного сектору ННЦ ХФТІ радо запрошують всіх охочих переглянути виставку.

Виставка працюватиме до 30 листопада 2023 р.

Де: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва.

Час роботи: Вт-Пт – з 11.00 до 19.00. Сб – з 11.00 до 18.00.

Вихідний – неділя, понеділок.