Балет «Лускунчик»

У п’ятницю 14 січня 2022, о 18.30 на Великій сцені Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка відбудеться балет «ЛУСКУНЧИК».

Дія цього балету відбувається напередодні Різдва. В цей час усі люди бажають один одному добра, а навколишній світ ніби танцює разом з героями балету. Хоча в дитячій душі усе набагато простіше і… складніше. Іграшки і солодощі під новорічною ялинкою, засмучення від зламаної ляльки, - це і є світ дитячих почуттів, переданий у фантастичній музиці Чайковського.
 
Але цей світ на очах дорослішає, і мрія про прекрасного принца цілком здатна перетворитися на реальність.

«Лускунчик» П. Чайковського – один з найпопулярніших у світі балетів, що в багатьох країнах став частиною новорічно-різдвяних свят. Але історія про те, як дерев'яна лялька виявилася зачарованим принцем, який за допомоги доброї та самовідданої дівчинки Маші переміг злого Мишачого короля, – не просто красива казка. «Лускунчик» – досконале художнє явище, симфонія про дитинство. Точніше про те, коли дитинство на межі. Коли вже хвилюють надії ще невідомої юності. Коли сни ваблять думки й почуття вперед, а несвідоме – до життя, що лише передчувається», - писав про балет  академік Борис Асаф’єв.

Як і в попередніх двох балетах, П. Чайковський звертався до теми подолання злих чарів силою кохання, збагачував музику яскравими виражальними засобами. Це, своєї черги, прислужило джерелом  натхнення першого постановника Льва Іванова та послідовників жанру симфонічного балету.

Квитки доступні в касах і на сайті театру ХНАТОБ/Схід ОПЕРА. Також їх можна забронювати в касі театру за телефонами: (057) 707-70-43, (057) 707-70-91

Детальніше читайте за посиланням.