Легенда про Сковородинівську криницю

Григорій Савич Сковорода, знаменитий філософ, прославив своїми оригінальними духовними та інтелектуальними шуканнями Україну та, в першу чергу, Слобожанщину на весь світ. 
Високий, у сірому байковому сюртуку, з дорожньою палицею, він подорожує улюбленою Слобожанщиною, котра надихає його на філософські трактати, байки і вірші. 
Є на Харківщині й таке пам'ятне місце, як «Тропа Сковороди» біля селища Бабаї. Неподалік у Бабаївському лісі знаходиться джерело, назване на честь філософа. Легенда свідчить, що Григорій Сковорода і був його першовідкривачем. 
Саме у Бабаях, у будинку священика Я. Правицького деякий час жив Г. Сковорода. Працюючи над своїми знаменитими «Байками харківськими», він любив прогулюватися лісом, кожну стежку якого у пошуках натхнення виходив уздовж і впоперек. І ось, у черговий раз, гуляючи знайомим йому лісом, філософ вирішив відпочити та й сперся на свій посох. Посох легко увійшов у ґрунт і на цьому місці почала вирувати вода. Так і з'явилася Сковородинівська криниця в Бабаях.

Пропонуємо: екскурсію «Стежками мандрівного філософа».
Маршрут: м. Харків – с. Бабаї – с. Сковородинівка – м. Харків (частина маршруту долається туристами «по-сковородинівськи» – пішки).
Тривалість: 6 годин.
Об'єкти показу: Свято-Покровський чоловічий монастир у Харкові, Бабаївський ліс, Чорне озеро, історико-культурна пам’ятка «Сковородинівська криниця», Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди.