Слобожанські скарби Рєпіна

Маршрут «Слобожанські скарби Рєпіна» знайомить туристів з унікальною творчою спадщиною всесвітньо відомого живописця Іллі Юхимовича Рєпіна, полотна якого представлені в Харківському художньому музеї та меморіальній садибі-музеї Рєпіних в м. Чугуїв – на батьківщині художника. Серед експонованих робіт, з якими належить ознайомитись туристам, як юнацькі, маловідомі іконописні, роботи художника, так і найбільш відома його картина «Запорожці пишуть листа турецькому султану».

Чугуїв відомий ще й тим, що в першій половині ХІХ століття став центром восьми округів військових поселень. Насьогодні це єдине місто в Україні, де збереглась архітектура того часу, включаючи будівлю Штабів військових поселень, Царський шляховий палац. Ще раніше, в другій половині ХVII століття, Чугуївщина славилась своїми великими виноградниками і чудовими винами. Тому за бажанням туристів під час туру можливо відвідування заводу «PRIME», на якому виготовляються міцні спиртні напої.

В програмі також оглядова екскурсія Чугуєвом, майстер-клас з живопису, катання на найдовшому в Східній Україні тролеї та обід «по-Рєпінськи».

Об’єкти показу: Харківський художній музей; меморіальний музей-садиба Рєпіних; Галерея лауреатів премії ім. І.Ю. Рєпіна; Свято-Покровський храм; Царський шляховий палац; пам’ятник І.Ю.Рєпіну.

Тривалість маршруту: 7-8 годин