Харківські парки - в ТОП-15 урбаністичних проєктів десятиліття в Україні.

Саржин Яр і урбан-парки в Харкові увійшли до списку 15 кращих урбаністичних проєктів минулого десятиліття за версією журналу "Хмарочос". Найбільше ж в списку львівських проектів.

За словами авторів проекту реконструкції Саржиного Яру, його проєктували як альтернативу більш формальним міським паркам Харкова: архітектори прагнули створити місце, яке дозволить городянам насолодитися максимально природним середовищем.

"Елементом, який вдався тут найкраще, стали озера. В Харкові дуже мало води, тому навіть маленькі водойми отримують позитивні відгуки городян", - розповіла Ольга Клейтман, засновниця студії SBM.

Систему озер сформували з струмків за допомогою дамб. При цьому використовували виключно екологічні рішення: глиняне дно, береги з вербових кілків, доріжки з гранітного відсіву. У той же час першочерговий задум проєкту не вдалося втілити повністю.

"Ми розраховували на вдвічі більшу територію, до вулиці Дерев'янка. Реалізованою ж частиною ми задоволені відсотків на 70. Наприклад, ми передбачили тут лавки і крісла в невеликій кількості. Але коли їх поставили в три рази більше - це вже не зовсім те природне середовище, яка планувалася", - зазначила архітектор.

У жовтні 2020 року на оновленому бульварі Юр'єва в Харкові відкрили урбан-парк, який став найбільшим в Україні. Він складається з семи зон: це майданчики для стрітболу та воркаута, корти для гри в панна футбол і футбол 3х3, паркур-траса, скейт-парк і памп-трек - кільцева велосипедна траса з різними нахилами поверхні. Це третій урбан-парк в Харкові: раніше подібні локації меншого розміру відкрили в Молодіжному парку і Холодногірському сквері. Будівництво майданчиків для вуличної культури зараз закладають в реконструкцію парків міста - і дві нові локації вже заплановані на 2021 рік.

"Урбан-парки перетворилися в постійний магніт для молоді та іміджеву історію для Харкова. Сьогодні організація" Street Culture "отримує десятки запитів на створення подібних просторів і в інших містах України", - розповів Єгор Матюхін, засновник платформи розвитку вуличних культур Харкова "Street Culture ".

За матеріалами "Status quo" і "Хмарочос".