Для реставрації музею Григорія Сковороди, який постраждав внаслідок російських обстрілів, розробляють проєкт.

3 серпня відбувся спільний брифінг Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка та начальника ХОВА Олега Синєгубова.

Під час якого, зокрема, розглянули питання відновлення будівлі Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди.

Нагадаємо, 6 травня ракета окупантів влучила в пам'ятку національного значення – меморіальний музей Григорія Сковороди, колишній будинок поміщика Андрія Ковалівського. Внаслідок обстрілу будівля повністю згоріла.


ОКЗ "Харківський організаційно-методичний центр туризму" звертається із закликом до всіх друзів, кому не байдуже майбутнє української культури, безпосередньо підтримати Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди  та долучитися до його відновлення.
РАХУНОК UA868201720314231004301034643 ГУДКСУ в Харківській області
МФО 820172
ЄДРПОУ 02220912
Благодійні внески на розвиток ОКЗ “Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди”

Разом ми переможемо! Туристичний актив України запрошуємо долучитися до промоційні акції “SAVE SKOVORODA


Як зазначив Олександр Ткаченко, наразі складно визначити, скільки коштів необхідно буде витратити на реставрацію музею.

На Харківщині є один спеціальний об’єкт особливого значення – це Сковородинівка, музей, який було розбомблено, ми переконані в цьому, спеціально. Адже це приміщення розташовується в селі і поруч не було військових об’єктів, але саме в нього потрапила російська ракета. Про схожі випадки щодо культурних пам’яток ми вже говорили на зустрічах з моїми колегами, міністрами Європейського Союзу і ЮНЕСКО. Усе це буде зафіксовано як військові злочини. Будемо надалі працювати для того, щоб знайти прямих донорів для відновлення об’єктів», – заявив Олександр Ткаченко. 

Олег Синєгубов зауважив, що наразі вже готується проєктно-кошторисна документація щодо цього об’єкту. Зокрема, пам'ятки культурної спадщини – контора та комора, які ще до війни перебували  на реставрації, теж були пошкоджені. Так, на пам'ятці місцевого значення – коморі – зруйнували новий дах та пошкодили стіни. Будинок музею потребує реставрації. На сьогодні уже розпочали роботи з першого етапу: протиаварійні та консерваційні.

До грудня вже хочемо закінчити розробку проєкту, здійснити консервацію об'єкта і максимально все це зберегти. Головне, щоб нам дозволила здійснити це та воєнна ситуація, яку будемо мати. Загалом ще до війни ми планували відкрити абсолютно новий комплекс у Сковородинівці у межах Програми Президента Володимира Зеленського "Велике будівництво". Цю подію хотіли приурочити до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди», – наголосив Олег Синєгубов.

 

Джерело інформації: сайт Харківської обласної військової адміністрації