Легенда про замуровану дівчину

У Балаклії є пам'ятка архітектури початку XIX століття, найстаріша будівля у місті. За свою двохсотлітню історію цей будинок став свідком багатьох подій та змінив багато власників. З 1989 року і дотепер у приміщеннях цього будинку розміщується Балаклійський районний краєзнавчий музей.
Романтична та сумна легенда пов'язана з цією будівлею. Розповідають про те, що у полковника Ново-Серпухівського полку Степанова, для якого, до речі, і був побудований у 1817-1818 роках цей маєток, була красуня-дочка. Вона отримала гарну освіту, знала декілька мов, мала великий музичний талант.
Дівчина полюбляла співати, виходячи на балкон свого будинку. Одного разу до неї долетіла чарівна мелодія. Дівчина озирнулася і побачила вродливого юнака у військовій формі, який грав на сопілці. Їх погляди зустрілися, і з першої ж миті між ними спалахнула іскра любові. Закохані мріяли про своє щасливе майбутнє разом, але на шляху їх палкого почуття було багато перешкод. І одна з них – різний соціальний статус молодих людей. Батько був проти нерівного шлюбу, але дочка ослухалася його та продовжила зустрічатися зі своїм коханим. Молоді люди були готові на все, навіть на втечу. Дізнавшись про це, батько розлютився і прийняв жорстоке рішення – навіки розлучити закоханих. Він замурував дочку в стінах будинку.
З того часу, коли ніч чорним покривалом огортає місто, в будинку, який зберігає таємниці родини Степанових, звучить чарівна мелодія і лунає сумний дівочий спів…

Пропонуємо: екскурсії «Цікаве про Балаклію» та «Оксана Петрусенко – яскрава зірка Балаклії» з відвідуванням Балаклійського районного краєзнавчого музею.
Маршрут: м. Харків – м. Балаклія – м. Харків.
Тривалість: 6 годин.
Об'єкти показу: Будинок культури, місце колишньої дерев’яної фортеці, оглядовий майданчик, Балаклійський районний краєзнавчий музей, пам’ятник Т. Г. Шевченку, будинок Дукіних.