Легенда про «Велесову книгу»
Одним із прадавніх джерел нашої історії і культури є «Велесова книга» – дерев'яні дощечки, на яких записано розповіді про життя і релігію праукраїнців. «Велесова книга» – це найдавніша слов'янська пам'ятка V–IX ст., яка допомагає нам поглибити свої знання про те, як жили наші пращури. Дерев'яні дощечки присвячені богу Велесу – заступнику українців.
Дощечки з давніми письменами були знайдені 1919 року на Харківщині полковником Алі Ізенбеком, який вивіз їх до Брюсселя. У 1925 році з дощечками ознайомився письменник-емігрант Юрій Миролюбов, якого вважають першим дослідником «Велесової книги».
Всього було 72 дерев’яні дощечки та декілька уламків. На дощечках з обох сторін були тексти. На жаль, під час Другої світової війни вони зникли, а нам у спадок залишилася лише частина переписів з дощечок, зроблених
Ю. Миролюбовим.
Тут ми знаходимо і міфи про створення Дажбогом світу та його законів, і розповідь про походження всіх слов'янських племен, про бога Сварога, який створив рід людський на Землі. На дощечках розповідається про заснування Києва, про народи, які жили навколо нього, їх світовідчуття й погляди на життя.
Пропонуємо: екскурсію «Велесова книга» – найдавніша пам’ятка писемності України».
Маршрут: м. Харків – смт Великий Бурлук – м. Харків.
Тривалість: 10 годин.
Об'єкти показу: маєток Донець - Захаржевських, Великобурлуцький краєзнавчий музей, Свято-Преображенський храм з оригінальним іконостасом.