Звернення Державного агентства розвитку туризму України до туристичних операторів України "Про надання рекомендацій щодо обмежувальних заходів для попередження розповсюдження епідемії COVID-19".

Шановні колеги!

Державне агентство розвитку туризму України як центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері туризму та курортів, повідомляє про таке.

Безпрецедентне поширення пандемії COVID-19 є одним із головних викликів сьогодення, адже в умовах глобалізованого світу, з фактичною відсутністю кордонів ця інфекційна хвороба становить величезну загрозу життю та здоров’ю кожного. Від епідемії COVID-19 потерпає не лише Україна, але й наші партери з Європейського Союзу, Азії та Американського контитенту.

Саме тому іноземні держави продовжують реалізовувати заходи щодо обмеження в’їзду та перебування нерезидентів на свою територію, запроваджуються різноманітні заходи безпеки, які в будь-який момент можуть бути посилені, залежно від ситуації в країні. За таких умов планування закордонних візитів і відпочинку за межами України є невиправдано ризикованим та може загрожувати життю і здоров’ю українців.
Статтею 3 Конституції України визначено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Враховуючи викладені обставини Рада національної безпеки та оборони України ухвалила рішення щодо обмеження міжнародного транспортного сполучення та запровадження карантину в державі до 3 квітня 2020 року.

Водночас темпи розповсюдження хвороби в Україні та світі, на жаль, не дають можливості зробити позитивний прогноз щодо скасування обмежень після цієї дати. У зв’язку з цим Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 23 березня ухвалив рішення про заборону виїзду громадян України за кордон з туристичною метою, починаючи з 12:00 год. 24 березня 2020 року.
Також усім аеропортам країни, окрім Борисполя, буде заборонено приймати та відправляти пасажирів, за винятком заходів державної необхідності за окремими наказами відповідних міністерств. Заборона не стосується вантажів, а лише пасажирських перевезень.

Крім того Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив Міністерству культури, молоді та спорту розробити проект акта, прийняття якого унеможливить продаж туроператорами турів за кордон після 3 квітня 2020 року до окремого рішення Уряду України.

Враховуючи викладене вище Державне агентство розвитку туризму рекомендує громадянам звернутися до туристичних операторів із проханням перебронювати заплановану поїздку на більш пізній термін.

Разом з тим рекомендуємо суб’єктам туроператорської діяльності надати туристам максимальне сприяння у перебронюванні візитів до ухвалення відповідного рішення Кабінету Міністрів України.

Окремо рекомендуємо призупинити продаж нових турів з датою початку подорожі щонайменше до 23 квітня 2020 року та перенести тури на цей період на пізніші дати (термін може бути продовжено відповідно до епідеміологічної ситуації в світі).

У випадку виникнення будь яких запитань просимо звертатись на електронну адресу tourism@mkms.gov.ua.

Нагадуємо телефон Цілодобової консульської оперативної служби Міністерства закордонних справ у разі надзвичайних ситуацій за кордоном за участю громадян України +38(044)238-16-57.

Ми усі сподіваємося на якнайшвидше відновлення туристичних та ділових поїздок, але у теперішніх умовах маємо відповідально ставитись до питання безпеки українців, їх життя та здоров’я.

Слідкуйте за офіційною інформацією у нашому Telegram-каналі https://t.me/DARTUkraine

З повагою,
Голова М. ОЛЕСЬКІВ

Джерело інформації: fb-сторінка Державного агентства розвитку туризму України (від 15:11 24.03.2020)