Важлива інформація щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

Поширюйте інформацію про те, як запобігти поширенню COVID-19.
Діліться на роботі, вдома та серед друзів у соцмережах.

Нагадуємо, що вся важлива інформація публікується з постійними оновленнями тут:  http://tourcenter.kh.ua/uk/homct/mozukr


В УКРАЇНІ.

Кабінет міністрів України зібрав низку інформаційних матеріалів про те, як запобігти захворюванню COVID-19. 

Також Кабінет міністрів України створив інформаційну сторінку з оперативною інформацією про коронавіруси. Посилання - https://covid19.com.ua 

На інфосторінці є актуальна інформація про ситуацію з поширенням коронавіруса в Україні.
Крім того, є інформація про групи ризику, діагностики та профілактики.
Сторінка містить кілька розділів:

 • ситуація в Україні;
 • як передається вірус;
 • як запобігти захворюванню;
 • надійні джерела інформації.

Гаряча лінія тимчасово працює в тестовому режимі 0 800 505 201.

Коронавірус_інфо - це єдиний Telegram-канал про коронавірус в Україні, верифікований Міністерством охорони здоров’я України. Тут ми будемо оперативно інформувати про поточну ситуацію та останні дані. Посилання дял вступу до каналу: https://t.me/COVID19_Ukraine


ЗА МЕЖАМИ УКРАЇНИ

Роз’яснення від МЗС України: що треба знати про в’їзд на територію України та консульську допомогу у зв’язку з #COVID-19 : 
https://mfa.gov.ua/news/rozyasnennya-vid-mzs-ukrayini-shcho-treba-znati-pro-vyizd-na-teritoriyu-ukrayini-ta-konsulsku-dopomogu-u-zvyazku-z-covid-19

Що робити українцям, які перебувають за кордоном у відпустці, короткостроковому відрядженні або з іншою метою, яка передбачає повернення додому найближчі 2 тижні?

 1. Спробуйте знайти спосіб повернутися в Україну до 0:00 у ніч з 16 на 17 березня.

 2. Якщо не вдається це зробити, зареєструйтеся в системі ДРУГ. Це спеціальна система Міністерства закордонних справ України, в яку ви вносите свої дані і повідомляєте МЗС та всім закордонним дипломатичним установам про своє перебування у певній країні. Наприклад, списки для повернення громадян України додому в разі термінової необхідності у період обмежень будуть формуватися, зокрема, з використанням даних цієї системи. 

 3. Зверніться до посольства або консульства у вашій країні перебування за телефоном гарячої лінії на офіційній сторінці, електронною поштою, чи на їхніх сторінках у соцмережах.

 4. Іноді через занадто високу кількість користувачів система може «зависати», а гарячі лінії виявляються занадто «гарячими». Ми перепрошуємо і просимо вас з розумінням ставитися до цих ситуацій. 

За домовленістю між МЗС України та українськими мобільними операторами дзвінки з мобільних телефонів у роумінгу на гарячу лінію МЗС безкоштовні. 

Якщо ви перебуваєте закордоном і потребуєте допомоги української держави, будь ласка, зв'яжіться з посольством України у країні вашого перебування. Контакти за посиланням.


У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ТА МІСТІ ХАРКІВ.

У Харківській області створено «гарячу лінію» для оперативного інформування населення та раннього виявлення симптомів, схожих на коронавірусну інфекцію.
З питаннями можна телефонувати на номер (057) 712-45-00.


Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

 1. часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
 2. під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
 3. якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
 4. не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;
 5. Джерела з актуальною інформацією щодо випадків захворовання спричинених новим коронавірусом:

За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України, Харківської міської ради, Харківської обласної державної адміністраціїТовариства Червоного Хреста України.

Опубліковано ОКЗ "Харківський організаційно-методичний центр туризму" 16.03.2020 о 13:05