На Харківщині введено режим надзвичайної ситуації.

Таке рішення було ухвалене сьогодні під час засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке відбулося у Будинку рад за участю голови обласної ради Сергія Чернова.

з сайту Харківської обласної державної адміністрації:
РОЗПОРЯДЖЕННЯ № 145 ВІД 21.03.2020 "ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ РЕЖИМУ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ НА ТЕРИТОРІЇ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ".
(опубліковано 21 березня 2020 р. о 18:08)

ВАЖЛИВО РОЗУМІТИ

Пояснюємо різницю між надзвичайною ситуацією та надзвичайним станом
(опубліковано на сайті Харківської обласної ради 21 березня 2020 року о 18:45)

Головна причина введення надзвичайної ситуації – фіксування випадків захворювання COVID-19 на території Харківщини. Про статистику поширенням коронавірусного захворювання на теренах України і регіону розповіла Любов Махота, в.о. Державного санітарного лікаря Харківської області.

За її словами, в Україні лабораторно підтверджено 41 випадок COVID-19, захворювання розповсюдилося на 9 областей, міста Київ і Харків.

Крім цього, у двох мешканців Харківської області виявлено підозру на захворювання – у одного при розтині, інший госпіталізований у Києві. Лабораторне дослідження щодо цих випадків триває.

«Найбільш напружена ситуація, – зазначає фахівець, – склалася на сьогодні у Чернівецькій області, де зафіксовано 25 підтверджених випадків, і вже встановлена місцева передача вірусу. У Харківській області за медичною допомогою з клінікою ГРВІ за останній тиждень звернулися 28 осіб, які повернулися з неблагополучних у санітарно-епідеміологічному аспекті країн, 19 із них госпіталізовані, у 16 визначено інший етіологічний чинник захворювання, у 3 людей хвороба триває».

В цілому після закриття кордонів на приліт літаків в Україну повернулося 2403 громадянина. Один з таких пасажирів був госпіталізований до Харківської обласної клінічної лікарні з симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції. Іншим рекомендована самоізоляція.

Також громадяни поверталися спецрейсами через аеропорт «Бориспіль», залізничний і автомобільний транспорт. Завдяки співпраці з поліцією виявлено факт порушення вимог самоізоляції.

Виконуюча обов’язки Державного санітарного лікаря Харківської області наголосила на необхідності застосування маски, особливо у транспорті й магазинах, а також підкреслила важливість дисциплінованого дотримання режиму карантину.

ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ: Харківська обласна радаХарківська обласна державна адміністрація

Більше тут:

з сайту Харківської обласної державної адміністрації:
На Харківщині оголошено надзвичайну ситуацію у зв’язку з пандемією COVID-19
(опубліковано 21 березня 2020 року о 16:17)