Легенда про Квітку

Григорій Федорович Квітка-Основ’яненко, один із засновників сучасної української літератури, драматург, журналіст походив зі старшинсько-козацької родини Квіток. Все його життя оповите легендами, починаючи з тієї, яка дала ім'я відомому у подальшому родові.
Одного дня, у червні 1604 року, до київського пана Ясенковського прибилися старий козак з хлопчиком семи-восьми років на ім'я Андрій. Хлопчик так сподобався своєю красою дружині та доньці пана, що вони назвали його «Квіткою». 
Йшли роки, підростали діти, та поміж ними що далі, то більше розквітали почуття. 
Але пан вирішив видати заміж свою доньку за іншого. Всупереч батьковому рішенню закохані потайки одружуються та втікають з Києва на схід. У цій місцині, на березі річки Уди, Андрій вирішує зостатися.
Згодом до них долучаються переселенці з Правобережжя, навколо виростають хутори та села, а місце, де осів Андрій Квітка, стає слободою Основою (нині частина міста Харкова). Саме під керівництвом Андрія Квітки, згідно з легендою, на місці злиття двох річок з'явилося місто Харків. 
  
Пропонуємо: екскурсію «Легенда про Квітку», за бажанням з відвідуванням театральної вистави «Шельменко-денщик» або «Сватання на Гончарівці».
Маршрут: м. Харків – с. Подвірки – м. Харків.
Тривалість: 4 години.
Об'єкти показу: пам'ятник Г. Ф Квітці-Основ’яненку, колишня садиба Квіток, музей заводу ім. Т. Г. Шевченка, Свято-Озерянський храм на Холодній горі, Курязький Преображенський монастир, міське кладовище, Харківський державний академічний драматичний театр імені Т. Г. Шевченка.